xcounter
#

Яка зброя з Франції може бути цікава ЗСУ, звісно окрім САУ Caesar та Storm Shadow/SCALP

7395
САУ Caesar
САУ Caesar

Міністр оборони Франції прибув до Києва з "десантом" зброярів, що прямо говорить про зацікавленість Парижа у стратегічних оборонно-промислових програмах

Візит міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню до Києва вочевидь має достатньо стратегічний характер і не обмежиться лише обговоренням можливості передачі нового озброєння.

На це вказує інформація від ряду французьких ЗМІ, що у складі делегації - представники оборонної промисловості, а окрім зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умєровим й з міністром з питань стратегічних галузей промисловості України Олександром Камишіним. Тобто мова піде й про обслуговування наявного та про спільне виробництво нового.

Читайте також: Яка мінімальна дальність ракет потрібна Україні щоб знищити виробництво УМПК та "Гром-Э1" в РФ

Й на фоні того, що Україна активізувалась у питанні локалізації західного озброєння, при цьому з цією ініціативою виступають й приватні компанії, наприклад плани "Української бронетехніки" щодо БМП ASCOD, Франція навряд не хоче пасти задніх. Особливо на фоні заходження таких гігантів, як Rheinmetall, BAE System та Saab з яким укладено угоду щодо кооперації.

Тому цілком доцільно придивитись до тих можливостей, які може запропонувати французький ОПК. Особливо в ключі того, що серед неназваних французьких зброярів, за неофіційною інформацією, представники компаній, які спеціалізуються на бронетехніці, артилерії та дронах.

Тобто вочевидь мова, з максимальною вірогідністю, йде про Nexter, який звісно відомий своєю колісною САУ Caesar, яка отримала максимально схвальні відгуки від українських артилеристів. Але ця ж компанія разом з Arquus відповідає за бронетранспортер VAB та колісну машину AMX-10RC. І звісно окрім постачання завжди є питання обслуговування, яке для значного прискорення ремонту та відновлення машин необхідно розгорнути в Україні.

VAB
VAB

Також у кейсі Nexter, якщо говорити про бронетехніку, хоча її постачання доволі сумнівне - танк Leclerc. А окрім нього ця компанія зараз відповідає за переозброєння сухопутних сил Франції за програмою Scorpion з постачанням BMR Griffon та EBRC Jaguar, якраз на заміну VAB та AMX-10RC. І ця програма фактично перетворить французьку армію на суцільні експедиційні сили.

Звісно у Nexter ще є більш ніж потужний сегмент з виробництва боєприпасів. А в Arquus в активі лінійка військових вантажівок та MRAP на їх базі Sherpa, які також використовуються у якості шасі для Caesar.

Наступним оборонним гігантом Франції є Thales, який звісно відомий більше як постачальник критичних компонентів у авіаційних та радіоелектронних сферах. Але, якщо брати зразки озброєння, які використовуються ЗСУ, то без нього навряд чи мова йшла про ЗРК SAMP/T. Більше того, ракети StarStreak та Lightweight Multirole Missile (також відома, як Martlet) для британських засобів протиповітряної оборони - це також Thales.

Lightweight Multirole Missile (Martlet)
Lightweight Multirole Missile (Martlet)

При цьому Martlet не дарма перейменували у Lightweight Multirole Missile, бо вона дійсно універсальна і дозволяє боротися як з повітряними цілями, так й з легкою бронетехнікою, так й з катерами. А враховуючи її габарити її можливо запускати навіть з мультикоптерів про що говорить приклад дрона Jackal.

Водночас у самого Thales доволі незначний кейс, який пов'язаний із БПЛА - небезпроблемний Watchkeeper WK450, хоча компанія бере активну участь й розробці дронів вже нового покоління типу nEUROn від Dassault.

Але найбільш цікавим, хоча об'єктивно вкрай оптимістичною у поточних умовах, може бути співпраця з MBDA - панєвропейського виробника ракет зі штаб-квартирою у Парижі. А це вже величезний перелік ракетного озброєння на будь-який смак.

Від AIM-132 ASRAAM, які використовуються в Україні з ерзац-пускових зенітних ракетних комплексів, хоча це ракета повітря-повітря та вкрай ефективних Brimstone перероблених у "земля-земля". А завершується звісно такими вкрай серозними речами, як Storm Shadow, ефективність якого вже не потребує будь-яких пояснень.

Читайте також: ЗСУ збили рекордне число Shahed-136, окупанти перевели частину кораблів з "Калібрами" до Феодосії