На Тайвані (Республіка Китай) з 9 липня тривають масштабні навчання Han Kuang 41, які охопили всі збройні сили країни. І хоче це щорічні навчання, але у цьому році їх тривалість збільшена вдвічі, до 10 діб.
Точний склад підрозділів не оголошений, але лише резервістів на них було призвано 22 тисяч осіб. Це при загальній чисельності збройних сил Тайваню у 169 тисяч осіб. Більше того, великий акцент навчань зроблено на взаємодії з цивільним населенням, навчаннях працівників установ та служб, тобто цивільній обороні.
На додачу, прямо відпрацьовуються так звані мобілізаційні рішення воєнного часу. Наприклад, практичне перекриття доріг барикадами та швидке спорудження укріплень, чому з огляду на фото присвячено вагома частина навчань.

На них військові та комунальники роблять габіони, перекривають протидесантними загорожами пляжі, розтягують колючий дріт та просто блокують дороги бетонними загорожами чи просто контейнерами.

А також, звісно, відпрацьовують мінування. При цьому не лише на суходолі, але й на морі. Для захисту портів та іншої берегової інфраструктури.
Паралельно відпрацьовувалось розосередження припасів та створення передових логістичних баз матеріального забезпечення. А також загалом забезпеченням підрозділів паливом та боєприпасами.

Ці навчання також були наближені до реальних можливих умов китайського вторгнення та торкались запасів та складів, які знаходяться у тунелях та дають можливість вести "затяжні бойові дії". При цьому логістичні операції з ними проводились з імітацією відсутності електропостачання.

Звісно паралельно відпрацьовується висування сил, включно з бронетехнікою, на ключові оборонні позиції. При цьому на кадрах зафіксовано видачу та завантаження у машини боєкомплектів.

Також під час цих навчань бойові стрільби провели танки Abrams М1А2Т, які Тайвань замовив у 2019 році, отримавши граничну ціну у 2,2 млрд доларів за 108 машин з постачаннями у 2024-2026 роках. І станом на зараз тайванці мали отримати половину замовлених Abrams.
А поки бронетехніка рухалась на оборонні позиції на березі та на ключових транспортних розв'язках, свої замасковані позиції у пускових районах займали протикорабельні берегові ракетні комплекси. Вони озброєні ракетами Hsiung Feng 2, які є дозвуковими та мають дальність (за різними джерелами) до 1200 км та надзвуковими Hsiung Feng 3, що розвивають швидкість до 3,5 Маха, але мають дальність понад 100 км.

Тайванська авіація також активно тренувалась до відбиття китайської загрози і також у доволі наближених до бойових умовах. І це стосується й наземного персоналу, який тренувався заправляти F-16 "по гарячому". Тобто винищувач під'їжджає до заправника та без зупинки двигуна отримає паливо.
А цікавим епізодом навчань на морі стало відпрацювання встановлення на патрульні кораблі берегової оборони класу Anping пускових протикорабельних ракет, вже згаданих Hsiung Feng. Місця для них були передбачені одразу під час проєктування кораблів. І це дозволяє розширити можливості ВМС Тайваню одразу 9 (ще 3 будуються) такими кораблями із 16 ПКР на кожному.

Щодо навчань з цивільної оборони, то можливо відмітити проведення справжніх навчань із цивільним населенням та працівниками мережі супермаркетів із реакцією на повітряну тривогу та надання домедичної допомоги. А також відпрацювання військових взаємодії з цивільними адміністраціями.

Читайте також: Пентагон нарешті взяв приклад з України щодо дронів: масові, дешеві, без бюрократії і у кожному підрозділі








