Південнокорейська компанія LIG Nex1 хоче стати світовим лідером з виробництва ракет та обігнати європейську MDBA та ізраїльську Rafael. Для цього ведеться розробка двох нових високотехнологічних ракет для ураження наземних цілей.
Як повідомляє bizhankook.com, мова йде про 250-фунтову та 1000-фунтову ракети. При цьому корейський виробник сподівається швидко обійти конкурентів шляхом використання штучного інтелекту та модульності, що дозволяє виконувати різноманітні завдання.
Читайте також: Embraer KC-390 та A-29 Super Tucano настільки успішні, що підняли доходи бразильського ОПК до рекордних значень
Перша ракета, яку називають 250-фунтовою (приблизно 113 кг), за розмірами відповідатиме американській високоточній плануючій бомбі GBU-53 SDB-II або малогабаритній ракеті Spear 3 від MBDA. При цьому вона складатиметься з композитних матеріалів, які доповнюватимуть малопомітну конструкцію.
Щодо використання, то тут найбільшою особливістю є можливість автономного польоту поруч з безпілотним винищувачем і масштабованість для виконання різних ролей залежно від місії. Так, пропонують РЕБ та електромагнітні конфігурації для боротьби з БПЛА чи створенні фальшивих мішеней для засобів ППО.

Загалом заявлені додаткові можливості у вигляді встановлення тепловізійного модуля розвідника, модуля боєголовки для ураження, електромагнітного модуля, модуля спостереження і модуля реле зв'язку. Досить широкий набір конфігурацій, який зі звичайної ракети перетворює її на багатоцільовий безпілотник певною мірою.
Також виявляється, що встановлення рушійного двигуна є опціональним, дозволяючи використання у вигляді плануючої бомби. Щодо розробки, то до 2025 року проводитимуться концептуальні дослідження, а до 2026 буде створено перший прототип.

Щодо 1000-фунтової ракети, то вона за розмірами та функціоналом близька до норвезької NSM. При цьому планується так само можливість ураження як і просто наземних цілей, так і надводних кораблів.
Відповідно до двох ролей будуть використовуватися різна боєголовка та система наведення, які можуть замінюватися за модульною конструкцією. При цьому заявляється про використання штучного інтелекту для навігації в польоті та фінального наведення на ціль.

Передбачається, що у 2025-2029 буде проводитися перша фаза розробки, в ході якого буде створено ракету з наземним запуском. Потім з 2029 по 2032 роки будуть проводитися роботи над версією авіаційного базування.
Від Defense Express додамо, що це досить амбітні плани та цікаві проєкти, але настільки широка модульність може вдарити по можливості виконання конкретних завдань та збільшити вартість виробництва. При цьому зазначимо, що сучасні протикорабельні ракети NSM та український "Нептун" здатні вражати як і надводні, так і наземні цілі.
Читайте також: Скільки зброї з Польщі експортували до України у 2024 році та як в цьому списку опинилися Д-44