xcounter
#

Embraer KC-390 та A-29 Super Tucano настільки успішні, що підняли доходи бразильського ОПК до рекордних значень

8890
KC-390 Millennium. Фото: Embraer
KC-390 Millennium. Фото: Embraer

Бразилія наближається до рекордних значень експорту оборонної продукції, чому серйозно завдячує успіху продукції свого авіакосмічного виробника Embraer

Обсяг експорту оборонної продукції з Бразилії у першій половині 2025 року склав 1,31 млрд доларів. При цьому такими результатами завдячують авіакосмічній компанії Embraer Defense & Security, яка мала великі успіхи на міжнародному ринку.

Як пишуть в Janes, бразильський ОПК включає 283 компанії з 2064 продуктами, які експортує до 140 країн. Відповідно ще більше вражає, що 34% від загального обсягу склали літаки та супутнє обладнання.

Читайте також: РФ на двох різних заводах робить два різні Ми-17, а Ми-171А3 та Ми-80 "не злітають"
KC-390 Millennium
KC-390 Millennium. Фото: Embraer

Щодо коштів, то за весь 2024 рік Бразилія експортувала озброєння та оборонних товарів на 1,78 млрд доларів, що було рекордом за останні 11 років. І тепер всього за пів року було досягнуто 73.6% від цього результату.

Ця ситуація дає можливість відзначити Embraer, які домоглися замовлень на KC-390, серед яких запланований шостий літак для Португалії та чотири літаки для Швеції. Це серйозний успіх для транспортника.

Super Tucano
Super Tucano

Також до результатів доклалися продажі легких штурмовиків A-29 Super Tucano до Парагваю та Уругваю. Хоча мова йде лише чотири та п’ять одиниць відповідно, вони доклалися до вже наявного портфеля замовлень.

Від Defense Express зазначимо, що це дуже гарний приклад важливості серійного авіабудування для економіки країни. Так, серійне виробництво літальних апаратів може принести величезні прибутки, якщо зможе знайти власну нішу на ринку.

Лінія по виробництву KC390 Millenium
Лінія по виробництву KC390 Millenium, червень 2024 року, фото - Embraer

Embraer KC-390 став популярним рішенням в усьому світі, знайшовши свій шлях до Європи, де зараз його розглядає Словаччина та роздумує над виробництвом у себе Польща. При цьому літак змогли просунути як прагматичне рішення навіть для експлуатантів американських C-130.

Відповідно власне авіабудування це не лише стратегічна можливість, а вигідна промислова та економічна інвестиція. Можливо, в майбутньому Україні вийде зайняти схожу нішу у світі.

Читайте також: Збито "ювілейний" 30-тисячний "Шахед": скільки "Герань-2" наклепали у "Алабузі" з початку року (фото)