Молдова приєдналася до країн-операторів переносних зенітно-ракетних комплексів Piorun. Причому це відбулося без особливого розголошення ще у 2024 році.
У Defense24 пишуть, що за даними ООН Польща торік експортувала 44 одиниці ПЗРК Piorun власного виробництва до Молдови. Також відмічається, що постачання до Грузії не відбулося попри підписання відповідних угод ще в січні 2024 року.
Читайте також: Як можна озброїти передані Латвією БТР Patria 6x6, щоб вони могли краще підтримувати штурмовиків Третього армійського корпусу

Від Defense Express додамо, що навіть ця невелика цифра є серйозним посиленням для молдовських військових, які зараз точно мають лише зенітну артилерію у вигляді С-60 та ЗУ-23-2. Хоча у квітні 2025 року стало відомо, що в ЄС хочуть посилити ППО Молдови, сумнівно що мова йде само про цю угоду через дати постачання.
Щодо інших напрямків продажу польських ПЗРК, то 67 одиниць пішло до Естонії, 12 - до Латвії, а ще 40 отримала Норвегія. У цьому списку нема України, але варто зазначити, що військова допомога не входить до таких звітів.

Важливим нюансом є визначення того, що таке "одиниця" Piorun в цьому випадку. Так, згідно з пропозицією компанії-виробника один комплект складається з пускового механізму та двох ракет, але за бажанням можна докуповувати боєкомплект окремо.
У Defense24 припускають, що дані ООН мають на увазі саме ракети, хоча й не відкидають варіант з комплектами, або навіть сумою пускових та боєприпасів. Можливо, буде отримано точніші дані після публікації звітів міністерством закордонних справ Польщі.

Повертаючись до Молдови варто зазначити, що розширення її протиповітряної оборони вигідне для України. В теорії це дасть можливість перехоплювати частину ракет та безпілотників рашистів, але звісно лише за наявності політичної волі.
З інших посилень для молдовського неба можна згадати замовлення країною французького радара у 2023 році та системи раннього виявлення дронів у 2024 році. Тобто попри обмеженість бюджетів Молдова все ж намагається інвестувати у власну безпеку.
Читайте також: Британці розробили дешевий ракето-дрон SkyShark на 250 км під масове ліцензійне виробництво