xcounter
#

Для чого росіяни збудували "Николай Камов" розміром з корвет, який може взяти тільки Ка-52 та вивели на випробування

3808
Навчальний корабель "Николай Камов" після спуску на воду в квітні 2024 року, фото з відкритих джерел
Навчальний корабель "Николай Камов" після спуску на воду в квітні 2024 року, фото з відкритих джерел

Які взагалі функції має використовувати корабель проекту 14400 "Николай Камов", які характеристики та скільки йшло будівництво

Російські профільні ресурси повідомляють про початок заводських ходових випробувань навчального корабля для морської авіації проекту 14400 "Николай Камов". В публічному доступі наводиться фото цього корабля, інші деталі не розкриваються.

Особливість ситуації полягає в тому, що в даному випадку росіяни збудували плавзасіб розміром з корвет, котрий однак може виконати лише одну функцію - прийняти на свій майданчик один вертоліт, типу Ка-52 або ж Ка-27/29/31, які використовуються в строю морської авіації ВМФ РФ. Будь-яке озброєння там відсутнє.

Читайте також: Торпеди не літають... чи все ж літають: США купують крилаті торпеди HAAWC на $61 мільйон
Навчальний корабель "Николай Камов" під час ходових випробувань влітку 2025 року, фото з відкритих джерел

Історія побудови цього корабля виглядає наступним чином. Формальна закладка відбулась у червні 2018 року, однак фактичний старт робіт відбувся лише у жовтні 2019 року. Пояснення просте - Міноборони РФ спочатку замовило цей корабель, а потім майже 1,5 року розбиралось в проблемах з документацією.

Вивід із елінгу корабля "Николай Камов" відбувся у жовтні 2021 року, спуск на воду – вже у квітні 2024 року. По факту, від моменту фактичного початку робіт до моменту старту ходових випробувань по цьому навчальному кораблю для флоту РФ минуло 4,5 років.

Далі слід окреслити характеристики цього корабля: довжина корпусу - 66,9 метрів, ширина - 12,7 метрів, осадка - 2,1 метри, водозаміщення - 842 тонни, швидкість плавання - до 12 вузлів, дальність ходу та автономність - до 500 миль та 2 діб відповідно, вертолітний майданчик дозволяє прийняти один гелікоптер вказаних вище типів Ка-27, Ка-29, Ка-31 чи Ка-52.

Навчальний корабель для вертолітників проекту 14400 "Николай Камов" після виводу з еллінгу, жовтень 2021 року, зображення з відкритих джерел

При цьому цікаво, що здача навчального корабля "Николай Камов" замовнику, тобто Міноборони РФ, планувалась взагалі на кінець 2024 року, а сам цей плавзасіб мав перейти на базування в російський порт Єйск на узбережжі Азовського моря, де розміщений 859-ий Центр підготовки пілотів морської авіації ВМФ РФ. Однак навіть по такому проекту російський ВПК не дотримався графіку робіт.

Для чого рашисти вирішили витрачати ресурс на добудову корабля, який може виступати хіба що плаваючим вертолітним майданчиком - логіка виглядає незрозумілою. Тому загалом виглядає, що країна-агресор вважає і далі за потрібне марнувати ресурси на флот саме як елемент "великодержавного престижу".

Раніше Defense Express також писало про те, що РФ може остаточно списати "Кузнецов" та все рівно тратить гроші на нові великі кораблі, який висновок.

Модель спеціального корабля для навчання вертолітників морської авіації проекту 14400, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Весь японський флот есмінців Abukuma пішов Філіппінам: чому Японія роздає бойові кораблі