Американська компанія L3Harris розкрила та у деталях показала свою нову розробку у ніші, яка стала мега-популярною останнім часом - мініатюрні крилаті ракети, або ракето-дрони.
Виріб отримав назву Red Wolf і, як виявилось, саме під цією назвою ховалась таємнича ракета LRPF - Long Range Precision Fire для AH-1Z Viper, як її назвали Командування військово-морських авіаційних систем (NAVAIR).
Читайте також: Відомий виробник стрілецького озброєння з Бельгії займеться локалізацією ракет AIM-120 до NASAMS
Однією з головних переваг саме Red Wolf у L3Harris називають те, що це сама ракета має високий рівень технічної зрілості та здійснила вже 40 польотів. І низькобюджетний далекобійний боєприпас, який здатний уражати цілі на дальності 200 морських миль - 370 км під час польоту на малих висотах.
Водночас Red Wolf може знаходитись у повітрі понад 60 хвилин та, як зазначено, має високу дозвукову швидкість. Тобто при висотному польоті мова вочевидь буде йти про дальності у 700-800 км, якщо звісно це досягається не шляхом економії на вазі бойової частини.

Щодо останньої то вона не розкрита. Лише уточнено, що "модульний носовий відсік дозволяє використовувати до 300 кубічних дюймів об'єму для кінетичного та некінетичного корисного навантаження." А це означає, що об'єм цього відсіку в метричній системі - 4,9 літра. Тобто, прямо кажучи, велику бойову частину туди не запхаєш. І скоріш за все мова йде про вагу бойової частини, що вимірюється у кілограмах, скоріш за все, до 10 кг.

Уточнення щодо корисного об'єму пов'язані із тим, що окрім Red Wolf ще є Green Wolf, який абсолютно такий самий за можливостями, але замість бойової частини несе блок РЕБ. І їх використання передбачається у так званій "вовчій зграї", коли одні ракети будуть прокладати шлях до інших, обмінюватись інформацією щодо перешкод, загроз та самих цілей.

Доволі важливим є те, що Red Wolf, як і Green Wolf, може запускати з різних пускових, не лише повітряних платформ, а також морських та наземних. У L3Harris проілюстрували можливість запуску своєї ракети з ударних дорнів типу MQ-9 Reaper, вертольотів Black Hawk та AH-1Z, конвертоплану MV-75 (V-280 Valor), кораблів, HIMARS та легких штурмовиків OA-1K Skyraider II.

На ілюстраціях до можливого сценаріїв використання продемонстровано знищення систем протиповітряної оборони, з демонстрацією обміну даними та спільною роботою Red Wolf, як і Green Wolf.

А от щодо атаки кораблів, то тут якраз і виникають питання реальних можливостей ефективного ураження виробом із доволі мініатюрною бойовою частиною.

Також на цих зображеннях можливо помітити, що цей ракето-дрон може взагалі використовуватись у ролі хибної цілі.

Щодо самого зовнішнього вигляду Red Wolf, то можливо відмітити лише рублений корпус для зменшення радіолокаційної помітності, а також доволі естетичне рішення із повітрозабірником.

Сама ракета зроблена за схемою низькоплана та нижнім та верхнім вертикальними стабілізаторами.

Але варто зазначити, що L3Harris своєю заявкою щодо Red Wolf вступили у конкуренцію з доволі потужними гравцями на рику лише самих США. Бо є Jackal від Northrop Grumman із бойовою частиною на 4,5 кг, в розробці якої також зроблена ставку на тактику "вовчої зграї".
І на фоні таких "потужних" БЧ вже пропозиція Anduril з Barracuda, які так само є дешевими далекобійними мініатюрними крилатими ракетам їх вже 16-кг бойові частини, виглядають цікавішими.
Читайте також: Винищувач шостого покоління F-47 може злетіти без нового двигуна і Пентагон при цьому ріже фінансування на проєкт