Морські піхотинці США ще у листопаді 2024 року провели вогневі випробування нової далекобійної ракети LRPF - Long Range Precision Fire, про що зі значною затримкою сповістило Командування військово-морських авіаційних систем (NAVAIR). Пуск був здійснений з вертольота AH-1Z Viper, фотографія якого з цими ракетами була додана до повідомлення.
На фото ці нові ракети LRPF розміщенні на зовнішніх пілонах на стандартних триточкових тримачах, які отримали додатковий обтічник у яскравому помаранчевому кольорі, що прямо вказує на те, що це експериментальний зразок. Сама ракета має спеціальну стелс-форму, Х-подібне хвостове оперення, та, схоже, крила, які розкриваються після запуску.
Читайте також: Британці детальніше показали новітній ЗРК Grawehawk під Р-73 для ЗСУ, і там є дещо бентежне

Цікавою особливість запуску цієї ракети стало те, що це було здійснено за допомогою застосунку на планшеті Marine Air-Ground Tablet (MAGTAB) через бездротове з'єднання, вочевидь, через WiFi. Зазначимо, що MAGTAB є стандартним планшетом Корпусу морської піхоти США.
Він виробляється у кількох розмірах та призначений, в першу чергу, для планування польотних завдань, їх розбору, запитів авіаційної підтримки та ситуаційної обізнаності. MAGTAB має захищений WiFi та широкий набір додатків. Тобто є багатофункціональним інструментом, як і будь-який подібний пристрій. І використання планшета для запуску ракети відбулось у Корпусі морської піхоти США вперше.

Щодо самої ракети LRPF, то у NAVAIR вирішили взагалі не оголошувати деталей щодо неї. Але її назва можливо вказує на те, що це результат програми, який раніше називався Long Range Attack Missile (LRAM). І за планом перший запуск цієї ракети мав відбутися якраз з жовтня 2024 по вересень 2025 року. Якщо припущення вірне, то мова йде про ракету із максимальною дальністю до 278 км.
При цьому доволі мініатюрну. Зокрема штатне навантаження на зовнішних точках підвіски до 4 ракет AGM-114 Hellfire, це приблизно 200 кг. Тобто мова йде і про незначну за розміром бойову частину, можливо у межах декількох десятків кілограмів.
А на тлі цього можливо згадати й про проєкт Barracuda від Anduril зі створення аналогічних малогабаритних крилатих ракет, який може бути максимально концептуально близьким до LRPF, але точно не є ним.

А разом із ним пояснити весь задум у розміщенні малогабаритних крилатих ракет навіть на вертольотах. Причиною цьому є те, що саме такі далекобійні засоби ураження вочевидь вважаються Пентагоном достатніми для дій на Тихому океані проти Китаю, де не буде великої кількості високозахищених об'єктів, але є потреба у величезній кількості засобів ураження.
Читайте також: ОАЕ мають більше танків Leclerc, чим французи, так ще й можуть отримати кращу модернізацію