xcounter
#

Попри запізнення та вихід США з проєкту, Велика Британія поставить в стрій літаки ДРЛВ E-7 Wedgetail вже у 2026 році

41201
Перший політ першого E-7 Wedgetail для Великої Британії у вересні 2024 року. Фото: Boeing
Перший політ першого E-7 Wedgetail для Великої Британії у вересні 2024 року. Фото: Boeing

Велика Британія готується до завершення робіт над першим з трьох літаків ДРЛВ E-7 Wedgetail і не планує від них відмовлятися попри скасування проєкту в США

Роботи над першим літаком ДРЛВ Boeing E-7 Wedgetail для Великої Британії наближаються до завершення. При цьому країна продовжить виконання цієї програми попри її нещодавнє скасування у повітряних силах США.

Як повідомляють у Breaking Defense, перший з трьох замовлених бортів скоро почне фінальні випробування, після яких він буде переданий до Королівських повітряних сил. Очікувані строки із виходу на чергування зміщені аж на 2026 рік.

Читайте також: Навіщо в Ізраїлі виробляють дрон з "мангалом" та як це дозволяє об'єднувати можливості БПЛА та НРК в одному засобі
Перший E-7 Wedgetail для Великої Британії уже в лівреї Королівських ВПС
Перший E-7 Wedgetail для Великої Британії уже в лівреї Королівських ВПС. Фото: UK MOD

Нагадаємо, що США відмовилися від E-7 через підвищення ціни та "сумніви щодо живучості платформи". Хоча у Boeing UK це не коментують, спікер міністерства оборони Британії запевнив, що це не вплине на рішення щодо отримання цих засобів ДРЛВ.

Велика Британія постійно стикається з проблемами з постачанням літаків Wedgetails, починаючи від затримок та технічних проблем і закінчуючи скороченням замовлення з п’яти до трьох одиниць, що суттєво обмежило можливість у моніторингу повітряного простору. Одначе проєкт продовжує реалізовуватися, не в останню чергу через потребу в ще більших витратах на реалізацію нового.

Процес виготовлення E-7 Wedgetail для Великої Британії
Процес виготовлення E-7 Wedgetail для Великої Британії. Фото: DE&S

Наразі E-7, які обійшлися британцям у 2,57 млрд доларів, станом на травень виконали аж три тестові польоти. При цьому кінцева кількість випробувань для кожного літака залежатиме від їхніх результатів.

Від Defense Express додамо, що літаки ДРЛВ дають можливість моніторингу власного повітряного простору з повітря, а також посилюють можливості винищувачів у виявленні та перехопленні цілей. Популярним конкурентом рішення від Boeing є Saab GlobalEye, які нещодавно замовила собі Франція, а також додатково купила Швеція для компенсації переданих Україні.

шведські літаки Saab GlobalEye
Головні конкуренти Boeing E-7 - шведські літаки Saab GlobalEye. Ілюстративне фото з відкритих джерел

E-7 Wedgetail заснований на комерційному авіалайнері Boeing 737 Next Generation, що принесло як і переваги, так і недоліки платформи. Що цікаво, хоча британці скоротили замовлення до трьох літаків, радарів для них буде придбано все ще п’ять.

У Великій Британії чудово розуміють, що нинішніх обсягів буде недостатньо для забезпечення повноцінних можливостей та навіть мають рекомендації від парламенту щодо закупівлі додаткових. Однак не факт що країна зможе собі це дозволити, враховуючи плани щодо 12 F-35A та відсутність підтримки для власного заводу з виробництва Eurofighter Typhoon.

Читайте також: ​Данія закупить додаткові F-35 і це після всіх розмов про анексію Гренландії