Грецька розвідка 9 липня 2025 року арештувала чотирьох громадян Китаю за підозрою в шпигунській діяльності. Ці люди були помічені в тому, що фотографували грецьку авіабазу "Танагра" на північ від Афін, де розміщено 24 літаки Rafale зі складу 114-ої ескадрильї ВПС Греції.
Сама по собі постановка питання про те, що китайці намагались здобути хоч якісь дані про "Рафалі" на грецькій території, може виглядати парадоксально. Але це насправді логічно вкладається в канву інтересів китайських військових по збору даних на випадок можливого конфлікту з Індією.
Читайте також: Як Китай хотів шпигувати в Швейцарії за F-35 від США, але не вийшло

Як деталізує в своїй публікації французьке видання Opex360, поряд із згаданою вище авіабазою знаходиться також один із об’єктів Hellenic Aerospace Industries. Затримані китайські громадяни - подружжя (обидва віком 47 років), 53-річний чоловік та 15-річний підліток - під виглядом туристів фотографували той самий об’єкт Hellenic Aerospace Industries.
Працівники служби безпеки цього підприємства вимагали покинути територію, але китайці натомість пішли фотографувати ще й інфраструктуру авіабази "Танагра", після чого й були затримані місцевою поліцією.
Хоча затримані робили вигляд, що просто "насолоджувались краєвидами", на вилучених фотоапаратах були зафіксовані знімки літаків Rafale та інфраструктури авіабази. Після цього ці особи стали предметом інтересу грецьких спецслужб.

Передбачалось, що уже 10 липня затримані громадяни Китаю мали отримати підозру відповідно до кваліфікації їх дій, але чи відбулось це по факту – дані не розголошуються.
Натомість наголошується, що сама по собі ця шпигунська історія отримала відповідний резонанс в Греції, яка на даний момент налагоджує оборонну співпрацю з Індією. Тим більш, якщо враховувати контекст, в рамках якого китайці могли збирати дані про "Рафалі" в Греції.
Досі зберігає свій резонанс той факт, що під час бойових дій між Пакистаном та Індією у травні 2025 року винищувач типу J-10 пакистанських ВПС зміг збити Rafale індійських ВПС. Очевидно, що Китай хоче отримати додаткові дані по "Рафалям" на випадок прямого конфлікту з Індією.
Але при цьому лишається відкритим питання про те, чи китайці в цій ситуації збирали лише візуальні матеріали по бойовим літакам французького виробництва, наявним у строю ВПС Індії. Чи ж збір даних був насправді значно глибшим.
Читайте також: Що це за китайський винищувач J-10, з російсько-ізраїльським корінням, який збиває французький Rafale