xcounter
#

Чи отримає українська САУ 2С22 "Богдана" нове шасі у вигляді оновленої вантажівки TGS-MIL Protected від Rheinmetall

24986
Вантажівка RMMV TGS-MIL Protected від Rheinmetall. Фото: Rheinmetall
Вантажівка RMMV TGS-MIL Protected від Rheinmetall. Фото: Rheinmetall

Rheinmetall показав військову вантажівку TGS-MIL Protected, яка отримала низку покращень разом з бронекабіною, що повернуло до згадок про різні шасі "Богдани"

Rheinmetall представив свою нову військову вантажівку RMMV TGS-MIL Protected, яка по суті є покращенням відомої лінійки TG шляхом встановлення на неї бронекабіни. І можливо на основі такої платформи можна розробити черговий варіант САУ "Богдана".

Заявляється, що вантажівка буде надходити у варіантах 6x6 та 8x8, що окрім логістичних можливостей може забезпечити використання як бази для спеціалізованих варіантів та озброєння. Відсутність варіанту 4x4 пояснюється великою масою, за якої вийде дуже маленьке корисне навантаження.

Читайте також: Хоча ЗСУ хвалять САУ CAESAR, у Чехії занепокоєні, що вона не відповідає вимогам і хочуть відмовлятися від замовлення
Вантажівка RMMV TGS-MIL Protected від Rheinmetall
Вантажівка RMMV TGS-MIL Protected від Rheinmetall. Фото: European Defense Review

Крім броньованої кабіни також було покращено ергономіку та системи освітлення, встановивши додаткові інфрачервоні фари. Також було додано можливість підтримки різноманітних систем допомоги у керуванню разом з функцією відключити всі "кіберможливості" натисканням однієї кнопки.

Загалом перед нами типова вантажівка, тож можна задати собі питання щодо її потенціалу у ролі платформи для української САУ. Причому мова може йти не тільки про постачання до ЗСУ, а також на експортні ринки, де зареєстрований патент на "Богдану" одночасно як лише артилерійського модуля та як на основі цікавого нового шасі.

Патент на САУ 2С22
Патент на САУ 2С22 "Богдана" на оновленому шасі

Якщо поглянути на запатентовану кабіну, то можна побачити, що вона суттєво відрізняється від нової, яка пропонується у Rheinmetall. Тобто одразу відкидаємо варіант, що це так задумувалося, хоча раніше з’являлася інформація про розгляд MAN(чиє військове виробництво належить до RMMV) у ролі шасі для української САУ.

Однак тут витягуємо іншу частину патенту - самостійний артилерійський модуль, який може встановлюватися на різноманітні платформи. І теоретично його можна встановити на TGS-MIL, хоча скоріше за все мова йде про варіант 8x8.

Патент на артилерійський модуль САУ 2С22
Патент на артилерійський модуль САУ 2С22 "Богдана"

Також вантажівка може використовуватися для транспортування причіпної "Богдана-Б", яка активно постачається до ЗСУ і насправді теж могла б бути поставлена на експорт. При цьому використання броньованої кабіни допоможе захистити екіпаж від уламків та допоможе додатковому захисту від БПЛА.

Щодо України, то було б добре отримати оновлені TGS-MIL Protected, оскільки попередні варіанти вже активно використовуються у Силах оборони. Скоріше за все таке було б можливо лише через пакети військової допомоги, бо вартість таких вантажівок скоріше за все буде завеликою для бюджету нашої країни, як свого часу з Tatra.

Читайте також: Чи віддасть Велика Британія Україні свої Land Rover Defender, якщо їх будуть замінювати на південнокорейські KLTV