xcounter
#

Армія США хоче ще чотири батальйони ЗРК Patriot до 15 уже наявних, що нам про це варто знати

18780
Пуск PAC-3 MSE з Patriot, фото - US Army
Пуск PAC-3 MSE з Patriot, фото - US Army

Як виглядає географія розподілу цих підрозділів та чи там мова про лише про збільшення кількості цих комплексів

Армія США на даний момент має в своєму розпорядженні загалом 15 батальйонів зенітно-ракетних комплексів Patriot, до складу кожного із батальйонів входить від трьох до п’яти fire unit. Самі американські військові вважають, що їм цього недостатньо, особливо в контексті підготовки до "великої війни" в Тихоокеанському регіоні.

Щоб зняти існуюче навантаження, в наступні кілька років армія США планує розгорнути ще мінімум чотири батальйони систем "Петріот". Про це під час свого виступу 2 липня 2025 року на майданчику CSIS розповів заступник начальника штабу армії США (Vice Chief of Staff of the Army) генерал Джеймс Мінгус, пише портал The War Zone.

Читайте також: Куди Німеччина поділа ще 3 Patriot, що залишилось лише 6 та чому це про економію за рахунок Польщі

Як уточнюють автори видання, із згаданих вище 15 батальйонів ЗРК Patriot один є взагалі "недоступним", оскільки проходить наразі суттєве переформатування. Інші 14 розподілені наступним чином - три розміщено в Індо-Тихоокеанському регіоні, один дислокований на Європейському театрі бойових дій (EUCOM), інші 10 несуть службу безпосередньо на території США.

При цьому заявляється, що через малу кількість наявних батальйонів Patriot особовий склад несе посилене навантаження: наприклад, один із таких підрозділів у підпорядкуванні CENTCOM (Центральне командування армії США) несе безперервне бойове чергування уже протягом 500 діб.

Також автори TWZ доповнюють, що у наведених вище підрахунках відсутні ще два батальйони ЗРК Patriot в армії США, котрі виконують роль виключно навчальних підрозділів, тому власне й не включені в загальну статистику.

Орієнтовна схема будови fire unit комплексу Patriot, інфографіка від GlobalSecurity.org

Окрім кількісного нарощення наявних батальйонів ЗРК Patriot, американські військові ведуть також мову про нарощення бойової спроможності, зокрема за рахунок новітньої системи управління вогнем IBCS та інтеграції новітніх РЛС LTAMDS із кутом огляду в 360 градусів та дальністю виявлення цілей аж до 300 кілометрів.

Таке вдосконалення, за словами генерала армії США Мінгуса, дасть настільки відчутний приріст ефективності використання Patriot, що 15 батальйонів таких систем з інтегрованими IBCS та LTAMDS зможуть охоплювати таку ж зону покриття, як 30 зенітно-ракетних батальйонів, але без сучасних РЛС та системи управління вогнем.

В канву таких планів також вписується заявлений на 2026 фінансовий рік намір збільшити замовлення на зенітні ракети PAC-3 з 3,376 тисяч до 13,77 тисяч одиниць. І також – додати як елемент прикриття батарей Patriot новітні ЗРК Enduring Shield, котрі наразі можуть застосовувати ракети малої дальності AIM-9X.

ЗРК Enduring Shield, фото ілюстративне
Читайте також: Чи є нові деталі про ракети Х-101 з касетною БЧ, якими РФ могла вдарити 12 липня по Чернівцям