На початок повномасштабної російської агресії збройні сили Німеччини мали 12 батарей ЗРК Patriot, три з них, сумарно враховуючи спільні передачі із Нідерландами, були передані Україні. Але тепер у розпорядженні Бундесверу лише шість боєздатних батарей.
Про це повідомив міністр оборони країни Борис Пісторіус, в інтерв'ю Financial Times. А також пояснив, куди поділось ще три батареї. Як виявилось, дві батареї були здані в оренду Польщі. А ще одна просто завжди знаходиться на ремонті чи використовується для навчання. Тобто не розгорнута на бойовому чергуванні.
Читайте також: ССО США у 2026 куплять вдвічі менше літаків OA-1K Skyraider II, бо немає грошей на 12 машин
З боку Defense Express додамо, що історія передачі Німеччиною двох батарей Patriot для Польщі, це про дуже цікаву ситуацію, яка розпочалась ще у березні 2022 року. Тоді Німеччина оперативно розмістила у Польщі дві своїх батареї Patriot, а також свої винищувачі Eurofighter. Але таке посилення польської ППО тривало не так довго - до липня.

Лише через декілька місяців, 21 листопада 2022 року міністерство оборони Німеччини офіційно запропонувало Польщі надати дві батареї цих ЗРК. Як виявилось, не безкоштовно, більше того, вигода від такої угоди для Берліна у тому, що вони економлять кошти на утриманні свого озброєння та контингенту в іншій країні.
При цьому ще тоді у Варшаві офіційно закликали одразу передати їх Україні, на що у Берліні кивали на те, що це має бути спільним рішенням НАТО. У результаті лише 6 грудня Варшава офіційно погодилась на німецьку пропозицію, але очільник міноборони Польщі Маріуш Блащак тоді вкотре підкреслив, що краще рішення - посилити ними українське ППО.
І таке посилення української ППО зрештою й сталось у квітні 2023 року. Це означає початок підготовки українських операторів буквально через пару місяців після рішення Берліна щодо передачі двох батарей Patriot в оренду полякам. Тобто загалом рішення передавати Patriot до України, було прийнято майже одразу після здачі двох ЗРК в оренду.
Також можливо зробити обережне припущення, що ці дві орендовані батареї у Польщі займаються охоронною логістичного хаба передачі Україні озброєння у Жешуві (Ряшеві). І це також було однією з умов його функціонування саме там.
А загалом, вся ця історія щодо реальної кількості батарей ЗРК Patriot, які зараз є у розпорядженні Бундесверу була озвучена міністром оборони Німеччини для того, щоб заявити про неможливість подальшої передачі Україні цих систем.
Читайте також: Які місії НРК найбільше виконують на полі бою та в чому складність використання цієї зброї