Сухопутні війська Збройних Сил України нарощують використання наземних роботизованих комплексів на полі бою - за даними офіцеру відділу розвитку наземних систем управління безпілотних систем Командування СВ ЗСУ майора Володимира Ровенського, станом на сьогодні загалом 22 підрозділи Сухопутних військ мають у своєму складі підрозділи НРК.

Слова Ровенського наводить видання АрміяInform. Офіцер відзначає, що сьогодні розвиток цього типу озброєння зумовлений "інтенсивним вогневим впливом противника на передні бойові порядки наших військ", наголошуючи, що йдеться про природню потребу в такій зброї на полі бою.
Читайте також: На що здатен український важкий логістичний НРК PROTECTOR, який допустили до експлуатації в ЗСУ
Станом на зараз у ЗСУ виділяють три класи наземних роботизованих комплексів - малі, середні та важкі, найбільш розповсюджені сьогодні є саме середні "роботи",
Причому з усіх місій фактично половина - а це 47% - припадає саме на логістичні та евакуаційні, ще чверть (25%) - інженерні, на бойові операції припадає 12%, все інше - спеціальні завдання.

Ровенський наголошує на складності керування НРК, які пов’язані зі специфікою розгортання, потребою у стійкому зв’язку тощо.
На його думку, тактика та техніка експлуатації НРК на полі бою в рази складніша у порівнянні із безпілотними системами. "Це пов’язано з розгортанням архітектури зв’язку для роботи таких комплексів".
Зрештою офіцер висловлює переконання, що согодні Україна переважає ворога у застосуванні НРК на полі бою, тепер питання за нарощенням їхнього масового застосування, а також за швидкою адаптацією платформ відповідно до змін потреб на полі бою.
Читайте також: Якщо XQ-58A Valkyrie дійсно озброять ракетами "повітря-повітря", то це ідеальна пара для F-16 чи інших винищувачів