Російське видання The Insider в одній із своїх публікацій стверджує, що ООО "АЗК Групп" змогло в обхід санкцій придбати ротаційний верстат з числовим програмним управлінням виробництва 1983 року від австрійської компанії GFM (Gesellschaft für Fertigungstechnik und Maschinenbau). Маса верстата склала 103 тонни, вартість - 1,3 мільйони доларів.
Такі машини важливі рашистам для забезпечення виробництва стволів до артилерійських систем. Постачальником начебто виступила компанія Forward Technical Trade SL з реєстрацією в Барселоні, а відправником вантажу начебто була компанія Scorpion’s Holding Group Limited із реєстрацією в Гонгконгу.
Читайте також: У Польщі не вірять у те, що ЗСУ витрачають по 4-9 тисяч боєприпасів на добу - і це про рівень PGZ та міноборони

Як стверджують автори згаданого видання, про наведений вище факт їм стало відомо завдяки доступу до матеріалів однієї із судових тяганин між згаданою вище ООО "АЗК Групп" з Іжевска та митниці РФ. Предмет суперечки виглядав так – верстат був завезений по документам як "ротаційно-ковальна машина", але митники наполягали, що це потрібно було оформити як "радіально-ковальна машина" із відповідною сплатою мита.
Сам по собі факт завозу машини від австрійської GFM, навіть якщо мова про верстат 1983 року виробництва, привертає увагу через наступний факт – апаратура саме від цієї компанії ще з 1970-хх років використовувалась на підприємствах спочатку радянського, а потім й російського ВПК для виготовлення стволів до артсистем.
За часів "Холодної війни" СРСР завіз 26 ротаційних верстатів від GFM, один із яких під позначенням SXP 55 використовувався взагалі для виробництва 203-мм стволів до САУ 2С7, про що зокрема в одній із своїх доповідей згадував британський RUSI (Королівський об’єднаний інститут оборонних досліджень).
На даний момент російський ВПК по суті не має заміни для обладнання від австрійської GFM, тому рашисти й намагаються діставати такі верстати усіма можливими способами.
Доволі показовими виглядають відповіді від урядових структур Іспанії, які в своїй публікації наводять автори The Insider. Мовляв, Генеральний директорат з торгівельної політики відповів, що "в разі наявності підозри на порушення іспанським експортером санкційної політики слід звернутись до Кримінальної палати Національного суду", а Генеральний директорат з фінансової стабільності, фінансових послуг та ринків капіталу Єврокомісії (FISMA) начебто взагалі не дав ніякої відповіді.
Від Defense Express окремо наголосимо – на цьому тлі логічно виникає питання, як взагалі забезпечується виконання санкційного режиму країн Заходу відносно російського ВПК, якщо по суті самі росіяни й "світять" факти порушень, проведених їх суб’єктами.
Читайте також: Де розміщені основні заводи РФ по виробництву артилерії та скільки стволів на рік можуть робити