xcounter
#

Британці розробили дешевий ракето-дрон SkyShark на 250 км під масове ліцензійне виробництво

2243
SkyShark з двигунами A300 (всі фото: MGI Engineering))
SkyShark з двигунами A300 (всі фото: MGI Engineering))

SkyShark є ще одним представником ракето-дронів, що розрахований на масове та дешеве виробництво, при цьому є "суверенним" британським рішенням

Компанія MGI Engineering з Великої Британії продемонструвала свій ракето-дрон, або мініатюрну крилату ракету, SkyShark. Це рішення подається, як абсолютно суверенний, створений з британських компонентів засіб далекобійного ураження.

І під британським рішенням мається на увазі й розробка мініатюрного реактивного двигуна, A300, що був створений спільно з Argive Ltd. А також альтернативний варіант - оснащення електричним канальним вентилятором HS125 від іншої британської компанії Greenjets. В обох варіантах SkyShark оснащується двома двигунами.

Читайте також: Бразилія має пропозицію для Індії по Netra Mk2, яка в теорії дозволить списати А-50ЭИ, і це насправді цікаво
SkyShark ракета
SkyShark з двигунами A300 та HS125

Під час офіційної презентації SkyShark було озвучено, що він може уражати цілі на дальності до 250 км, має швидкість понад 450 км/год та має бойову частину у 20 кг. Для орієнтації використовується система на основі картографування рельєфу місцевості - TERCOM, що нівелює залежність від супутникової навігації.

Запуск може здійснюватись, як зі смуги, так і з катапульти чи рампи. Сама конструкція модульна та дозволяє легко змінювати компоненти, наприклад, систему навігації чи бойову частину. А також проводити модернізацію під нові задачі та умови.

У MGI Engineering, як повідомляє ESD, підкреслюють, що SkyShark розроблено з урахуванням потреб масового виробництва. Більше того, MGI Engineering готові надати можливість виробляти цей ракето-дрон за ліцензією.

SkyShark з HS125
SkyShark з HS125

З боку Defense Express зазначимо, що загалом SkyShark виглядає як доволі зрілий, з точки зору задачі масового виробництва, виріб без використання складних підходів. Водночас необхідність у одразу двох малогабаритних реактивних двигунах підіймає питання їх тяги. Більше того, такі двигуни не дуже дешеві, а у SkyShark їх одразу два.

Щодо канальних вентиляторів, то Greenjets має в активі двигун Hemlock 125, який має тягу у 15 кгс та дозволяє здійснювати крейсерський політ зі швидкістю понад 540 км/год. Такі параметри забезпечуються за рахунок того, що максимальна кількість обертів на хвилину - 40 тисяч (40000 RPM). На тлі цього також виникають питання його вартості.

Водночас вага бойової частини у 20 кг, попри все, дуже мала і навряд може бути компенсована навіть дуже високою точністю. Бо зрештою кількість об'єктів для ефективного ураження такою БЧ обмежена. Хоча загалом SkyShark, з огляду на ставку на виключно британські комплектуючі та готовність до масового виробництва, заслуговує уваги.

Зрештою можемо нагадати, що у MBDA, також з прицілом на масове виробництво, пропонують One-Way Effector, з одним реактивним двигуном та 40-50 кг бойової частини.

Читайте також: CША кажуть про вичерпання запасу AGM-158C LRASM, але ж не ясно, по чому били взагалі