Ізраїльська компанія Robotican поставила десятки своїх гібридних БПЛА Rooster до європейських сил спеціальних операцій та піхотних підрозділів. І це досить цікава розробка, яка зі сторони виглядає як дрон з "мангалом" або "кліткою", але насправді має цікавий подвійний функціонал.
Виробник також додає, що його розробка була зареєстрована у НАТО на додачу до взяття на озброєння Армією оборони та службами надзвичайних ситуацій Ізраїлю. При цьому можна знайти інформацію про використання системи під час рятувальних робіт серед завалів після іранських обстрілів.
Читайте також: У Європі мають швидко згадати, як робити протипіхотні міни: бо мінувати треба 3 тисячі км, а у фінів є рішення

Особливістю БПЛА Rooster називається його гібридність, тобто він може як і літати, так і рухатися на землі як НРК. Це зумовлено його призначенням для ведення розвідки та збору інформації у складних середовищах.
Так, велика захисна "клітка" навколо дрона дозволяє йому рухатися по складному ландшафту. При цьому у Rooster заявляють, що система здатна працювати в умовах дії РЕБ та відсутності хорошого зв'язку.

Щодо корисного навантаження, то окрім своїх денних та нічних камер може нести додаткові датчики, також тепловізійні камери. Одночасно може працювати до трьох апаратів.
Хоча не вдалося знайти інформацію щодо випадків військового застосування ROOSTER, як вже вказувалося раніше вони використовувалися під час рятувальних операцій, допомагаючи з пошуком потерпілих. Це особливо корисно для дослідження завалів, де тільки польоту чи наземного руху може бути замало для обстеження.

Щодо задач на полі бою, то така розробка могла б діставатися до пункту призначення одним шляхом, а потім перемикатися на інший режим та продовжувати виконання задачі непомітно для противника. Серед усього це може полегшити розвідку в міських умовах та промзоні, бо окрім мобільності отримує від "клітки" і додатковий захист для себе.
Відомо, що Rooster може працювати до 5 годин в режимі очікування, але типове завдання з ним зазвичай триває до 90 хвилин. Також заявляється підтримка mesh-мережі, що дозволяє використовувати одночасно до трьох дронів.

У Robotican також виділяють дизайн, за яким невеликий безпілотник може бути легко розгорнутим та запущеним однією людиною.
Тобто перед нами нішева розробка, яка може і невигідна для масового застосовування у лінійних військах, але здатна надати величезну перевагу в спеціалізованих задачах.
Звісно, хотілося б перевірити заявлені характеристики на практиці в Україні, але через політичну позицію Ізраїлю це не є вигідною опцією. Але можливо на такий концепт звернуть увагу вітчизняні розробники.
Читайте також: Франція купує тисячу дронів у стартапу, якому лише 14 місяців: що це за дрони з ШІ, якими Harmattan AI їх так підкорила