Бельгія локалізує виробництво американських ракет "повітря-повітря" та "земля-повітря" AIM-120 AMRAAM. При цьому проєктом займатиметься місцева оборонна компанія FN Herstal, яка спеціалізується на стрілецькому озброєнні.
Як повідомляють у vrt.be з посиланням на власні джерела, після кількох тижнів переговорів американська RTX (Raytheon) погодилася на угоду з бельгійцями. Причому FN Herstal локалізує не лише збирання ракет, а також буде виробляти деякі з їхніх компонентів.
Читайте також: Patriot для України будуть за тижні, не за місяці, але як взагалі можливі такі короткі строки

Загалом локалізація проходить в межах закупівлі Бельгією спільно з Нідерландами зенітно-ракетних комплексів NASAMS, які використовують AIM-120. З першого погляду це виглядає як закономірний та вірний процес, але є нюанси.
Першим є те, що дві європейські країни не закупили ракет до своїх майбутніх систем ППО. Оскільки на розгортання місцевого виробництва знадобиться деякий час, то країнам запропонували орендувати AMRAAM у Польщі.

Другий нюанс можна побачити, якщо згадати, що FN Herstal не має нічого спільного з виробництвом ракет і спеціалізується на виробництві стрілецького озброєння. Так, вони раніше інтегрували власну продукцію у платформи з ракетними блоками, але на цьому все.
Тобто для розгортання ліній під AIM-120 бельгійській компанії доведеться створювати освоювати абсолютно новий напрям роботи для себе. Організація таких процесів збільшить потрібний на реалізацію час.

Що цікаво, у Бельгії є як мінімум Thales Belgium, яка власне і спеціалізується на 70-мм некерованих та керованих ракетах. Однак невідомо чому було вирішено залучити не її. Це може бути пов’язано з тим, що FN Herstal належить державі.
Від Defense Express зазначимо, що розгортання виготовлення зенітних ракет для своїх комплексів ППО не лише збільшить загальні світові виробничі можливості, а й посилить стратегічні можливості країни. Проте повноцінної незалежності не буде досягнуто через імпорт частини компонентів з США.

Щодо локалізації виробництва американського озброєння, то бельгійська промисловість також бере участь у виробництві елементів винищувача п’ятого покоління F-35. Тобто подібна історія вже не вперше, що каже про можливі нові схожі проєкти в майбутньому.
Читайте також: Армія США хоче "єдину пускову установку" під всі типи боєприпасів для війни в Європі, і це дуже цікава концепція