Німеччина подала запит до США на придбання саме мобільного наземного комплексу Typhon під Tomahawk, попри наявність аналогічного європейського проекту LCM. Якщо німецькі збройні сили отримають це ракетне озброєння, то матимуть відповідну дальність удару навіть по Москві.
Але в даному випадку виникає питання про те, який реальний стратегічний ефект може дати поставка Typhon від США для Німеччини, і тут мова не тільки про пускові для Бундесверу. Питання також про те, чи зніме загалом це потребу для Європи на мінімум 4200 крилатих ракет повітряного та морського базування.
Читайте також: Виробництво ракет до Patriot збільшать до 750 на рік, але підрядників шукають по всій Європі - оголошено деталі

Для початку нагадаємо, що постановка питання про необхідність додатково в мінімум 4200 крилатих ракет морського та повітряного базування для Європи була в одній з доповідей IISS (Міжнародний інститут стратегічних досліджень), оприлюдненій у травні 2025 року. Але далі треба уточнити, що ця мінімальна потреба була обчислена на випадок того, якщо США раптом вирішать повністю зняти із себе безпекові питання Європейського континенту.
При цьому мова була про те, що для придбання згаданих вище 4200 КР морського та повітряного базування доведеться витратити мінімум 15 мільярдів доларів. Однак найбільш відкритим було питання про те, чи є взагалі у Європи відповідні потужності для виготовлення такої кількості крилатих ракет, ну й відповідно – запас часу.
Також у згаданій доповіді окреслювалась обчислена потреба у мінімум 20 пускових установок комплексу Typhon або ж європейського LCM. Розрахунки по необхідному запасу КР до таких установок не наводились.

Узагальнено картина виглядає так. Якщо Німеччина таки отримає від США ракетний комплекс Typhon, то отримає можливості для далекобійних ударів, що буде важливим кроком в геополітичному сенсі.
Хоча варто нагадати, що в часи "Холодної війни" ФРН мала навіть Pershing I під ядерну зброю, а зараз вся Європа робить лише 100 КР на рік, тому відповідно "Тіфон" в розпорядженні німецьких збройних сил дасть скоріше "точкове" посилання.

Але при цьому є сам факт того, що одна з найбільш потужних держав Європи вирішила обрати ракетний комплекс середньої дальності саме від США, а не європейський аналог. І це попри те, що американські збройні сили самі мають лише дві батареї Typhon.
Тому загальний ефект від поставки наземного комплексу "Тіфон" під "Томагавк" для Німеччини може виглядати взагалі так - США зафіксують за собою домінування в поставках ракетного озброєння для Європи.
Читайте також: В Індії заявили, що створюють гіперзвукову ракету ET-LDHCM, що на порядок "аналоговнєтніша" за "Циркон"