Якщо виходити із публічно відомих даних, то на даний момент сумарні потужності країн Європи дозволяють виготовляти на рік лише близько 100 дозвукових крилатих ракет SCALP-EG/Storm Shadow, які виробляє концерн MBDA.
Як контраст для порівняння тут може виступати той факт, що в часи "Холодної війни" Бундесвер мав у своєму розпорядженні навіть балістичні ракети малої дальності MGM-31A Pershing I як засіб доставки ядерної зброї США. Тобто що в цю історичну епоху Європа мала на порядок вищі можливості по наявному ракетному арсеналу.
Читайте також: MDBA продовжує возити ракети через Альпи по кілька разів, але тепер одну ракету до SAMP/T збирають не 3 роки, а лише 2

Привід для такого порівняння дала цікава публікація блогу Missile Matters від дослідника Університету Осло Фабіана Хоффмана, котрий прямо попереджує про те, що нинішня Європа не готова до "сучасної ракетної війни", особливо в порівнянні з Росією.
Для обгрунтування своєї думки Хоффман наводить не тільки кількісне співвідношення про те, що російський ВПК за рік може виготовити аж 1400 крилатих, балістичних та аеробалістичних ракет, у той час як Європа - лише сотню крилатих ракет та жодну із балістичних.
Дослідник також згадує про історичний прецедент 1950-1960-хх років, який був названий "ракетним розривом" - в описаний проміжок часу країни Заходу вважали, що мають відстають в плані можливостей по виробництву ракет від СРСР; ну а потім виявилось, що росіяни із самого початку перебільшували свої можливості по ракетному виробництву, тобто перевага в цьому сегменті за країнами Заходу була завжди.

Однак, як зараз акцентує Фабіан Хоффман, ситуація виглядає зовсім інакшою, і Захід реально відстає від РФ в плані потужностей по ракетному виробництву, що насправді є доволі небезпечною ситуацією, яку необхідно виправляти.
Від Defense Express тут хочемо звернути увагу на сам факт того, що поточне відставання Європи від РФ в плані можливостей ракетного виробництва поступово стає предметом активного публічного обговорення.
Тим більш, в одній із наших публікацій раніше ми уже писали про те, чому Європі треба "Довгий Нептун" по ліцензії, бо на це прямо натякають цифри по Taurus і Storm Shadow.

Читайте також: Україна веде розробку стратегічного ЗРК та закликала ЄС долучитися: кому це може бути дійсно цікавим