Хоча країни Європи і мають власні можливості по виробництву далекобійних ракет, однак обсяг таких можливостей на порядок нижчий за поточні темпи виробництва ракетного озброєння в РФ. Ілюстративними тут можуть виступати показники по можливим темпам виробництва крилатих ракет типів Taurus та Storm Shadow/SCALP-EG.
На цьому тлі виходом із ситуації для самої Європи могло би стати придбання в України ліцензії на виробництво крилатих ракет "Довгий Нептун" з дальністю пуску 1000 кілометрів. Таку думку в своїй публікації для порталу War on the Rocks висловила Лотьє Босвінкель, науковий співробітник Центру безпеки, дипломатії та стратегії Вільного університету Брюсселю.
Читайте також: Японія вперше в історії купить в США секретне обладнання на $200 млн для своїх гіперзвукових ракет

Якщо стисло, то зміст цієї публікації можна передати так. На даний момент можливості філіалів MBDA по виробництву крилатих ракет повітряного базування Taurus 350 KEBD оцінюються в 40-60 одиниць на рік із сподіванням, що можливе замовлення від Швеції на ці КР дозволить розширити потужності; а можливості по виробництву Storm Shadow/SCALP-EG (в оригінальній публікації цифри наведені саме так – DE.) складають 50-100 одиниць на рік.
Порівняльна база: Росія виготовляє 40-50 балістичних ракет до ОТРК "Искандер", від 30 до 50 крилатих ракет морського базування "Калибр" та до 50 ракет повітряного базування Х-101 лише на місяць.
В свою чергу, США наразі можуть виготовляти 720 крилатих ракет повітряного базування AGM-158 JASSM, із перспективою довести показник до 1100 одиниць на рік.

Ідея запропонувати Європі придбати ліцензію на "Довгий Нептун" виникає на тлі того, що для наповнення своїх ракетних арсеналів країни материка все рівно купують імпортне озброєння. Наприклад, Нідерланди для оснащення своїх кораблів перебуваютьв процесі отримання американських Tomahawk та ймовірно зберігають інтерес до отримання наземних КР за французьким проектом LCM
В свою чергу, та ж Німеччина заявляє інтерес отримати Tomahawk наземного базування, Польща - купує в Південної Кореї системи K239 Chonmoo з можливістю використання балістичних ракет KTSSM на дальність до 300 кілометрів.
Ну й окрім того, варто врахувати факт замовлення від тих же Німеччини й Нідерландів та заодно Іспанії на ізраїльську ракетну систему PULS, до номенклатури озброєння якої також входять оперативно-тактичні балістичні ракети до 300 кілометрів.

Європа насправді здатна виготовляти ракетне озброєння у значних кількостях, про що наочно свідчить експортний успіх протикорабельних ракет типу NSM з дальністю пуску до 185 кілометрів.
Водночас, Європа має наочні проблеми із створенням нового ракетного озброєння, про наочно свідчить приклад з програмою Future Cruise/Anti-Ship Weapon і те, що Франція ще в 2000-х роках списала ракети AS-37 Martel проти російської ППО, а нові такого класу будуть за кілька років. І це також може виступати аргументом "за" те, щоб європейські країни купили ліцензію та почали в себе виготовляти "Довгий Нептун".
Раніше Defense Express писало про те, що в 2025 році має бути повний запас по ракетам "Нептун", а ще може бути замовлення на нові два корвети для ВМСУ з посиланням на морську Стратегію України, де передбачається виробництво тих же "Нептунів" спільно з країнами-партнерами, та створення запасу цих ракет і для Сил оборони України, і для партнерів також.
Читайте також: Аналогом Tomahawk в Європі є французька Scalp Naval, але наскільки ця ракета доступна