Уряди Великої Британії та Франції домовились про цілий ряд рішень у сфері далекобійного озброєння та діяльності "ракетного конгломерату" MBDA. Це стосується замовлення нових версій крилатих ракет Storm Shadow / SCALP, модернізація виробничих потужностей, розробки їх заміни, а також інших ракет.
Як зазначає британський уряд, все це є наслідком дії оборонного договору Trinity House, що був підписаний 23 жовтня 2024 року. Він, серед іншого, якраз й передбачає посилення спільних зусиль у царині далекобійних можливостей для відсічі агресії РФ.
Читайте також: Хоча поляки витрачають мільярди на танки і вертольоти, у них закінчилися гроші на створення "дронобійок"
Саме тому, у цій сфері першим кроком стало замовлення на нові крилаті ракети Storm Shadow / SCALP. Це рішення, як зазначено, стосується, як Великої Британії, так і Франції. Але поки лише французький міністр оборони Себастьян Лекорню заявив про нове замовлення. Яке, як виявилось, стане першим для Франції за останні 15 років.
Більше того, у повідомленні британського уряду зазначено, що нові ракети Storm Shadow / SCALP, які замовляються, будуть потужнішими, без додаткових уточнень. Також для прискорення їх виробництва потужності MBDA будуть модернізовані та розширенні зі створення додаткових 300 робочих місць.
Також домовлено й про створення заміни Storm Shadow / SCALP, яка у строю з 2003 року. Це має бути нова далекобійна ракета з протикорабельними можливостями. Можливо мова йде про далекобійну крилату ракету TP15 та/або високошвидкісну RJ10, які MBDA вже показував на Паризькому авіасалоні.

Погоджено й роботу над створенням нової ракети "повітря-повтіря" класу BVR (beyond-visual-rang). Тобто мова йде про ракету середньої та більшої дальності. Водночас зараз ця ніша у MBDA представлена далекобійною Meteor, а з нових проєктів можливо згадати лише MICA NG.
Окрім ракет, мова йде і про роботу над "новою передовою зброєю, яка забезпечить перевагу над супротивниками". Як зазначено, це може бути мікрохвильова зброя для знищення таких загроз, як безпілотники та ракети. Й варто нагадати, що британці активно розробляють саме такий мікрохвильовий випалювач дронів - комплекс RFDEW (Radio Frequency Directed Energy Weapon) за проєктом Ealing.
Зрештою у Лондоні та Парижі вирішили нагадати Москві й про те, що мають ядерну зброю. І тепер "засоби стримування обох країн незалежні, але можуть координуватися, і що не існує такої крайньої загрози для Європи, яка не спричинила б дій у відповідь з боку обох країн".
Читайте також: У Франції зробили зенітний дрон Gobi без бойової частини для збиття "Шахедів", як це має працювати