Головне управління розвідки оборонного відомства України, а точніше представник служби Андрій Юсов вкотре розкрив поточні деталі про стан виробництва у РФ далекобійного озброєння та його запаси, про це він розповів у рамках інтерв’ю з "Новини.LIVE".
Так, відповідно до інформації ГУР МОУ, станом на сьогодні ворог зміг накопичити орієнтовно понад 1400 одиниць далекобійних ракет, водночас Юсов наголошує, що по низці номенклатур є так званий недоторканий запас, і з урахуванням цього сьогодні ворог значно краще планує ракетні атаки та проводить розвідку у порівнянні з тим же 2022 роком.
Читайте також: У НАТО визнали: створити "Залізний купол" у Європі не вийде - необхідно мати свої ракети проти РФ
Так, відповідно до даних ГУР МОУ, найбільше росіяни накопичили ракет типу "Оникс" - 500 одиниць. Далі - крилаті ракети типу Х-101/Х-55/Х-35 - понад 400 одиниць. Та крилаті ракети типу "Калибр" - орієнтовно 350 одиниць. Також рашисти мають орієнтовно 130 одиниць "Искандеров" та ще 50 аеробалістичних "Кинджалів".
Для порівняння, трохи більш як рік тому, у листопаді 2023 року, ГУР МОУ говорили про 870 далекобійних ракет, але тоді у переліку не було тих же "Оникс". Разом з тим, навіть якщо взяти, що кількість ракет "Оникс" за рік не змінилася, то все одно виходить орієнтовно 1370 ракет, що трохи менше, ніж зараз.
Щодо темпів виробництва далекобійного озброєння ворога, то сьогодні Юсов називає наступні дані:
- 40-50 ракет "Искандер" на місяць;
- 30-50 ракет "Калибр"
- 50 ракет Х-101.
Знову для порівняння нагадаємо, що, наприклад, якщо говорити про Х-101, то станом на квітень цього року повідомлялося про теми виробництва 40 крилатих ракет на місяць, а у липні відзначалося зростання до 50 ракет, тож з цього часу цей показник не змінився.
Щодо крилатих ракет "Калибр", то станом на той же квітень у ГУР МОУ давали показник у 30 ракет. Схоже, що РФ з перемінним успіхом в ті чи інші місяці могли збільшувати темпи виробництва цих ракет.
Читайте також: Що це за "шахеди" зі "штучним інтелектом" і що вони можуть