xcounter
#

Франція ще в 2000-х роках списала ракети AS-37 Martel проти російської ППО, а нові такого класу будуть за кілька років

34537
Пуск протирадіолокаційної ракети AS-37 Martel із винищувача-бомбардувальника Jaguar, архівне фото з відкритих джерел
Пуск протирадіолокаційної ракети AS-37 Martel із винищувача-бомбардувальника Jaguar, архівне фото з відкритих джерел

Особливо показовим тут виглядає спосіб, у який французи намагатимуться ліквідувати цю прогалину в спроможностях

До початку 2000-х років ВПС Франції мали на озброєнні мали єдиний тип протирадіолокаційних ракет AS-37 Martel із максимальною дальністю ураження цілі до 60 кілометрів. Ці ракети французькі військові списали на початку тих же 2000-х років, нові протирадіолокаційні ракети на заміну не отримали, тому виходить, що наразі ВПС Франції взагалі не мають ракетне озброєння для протидії протиповітряній обороні Росії або іншого можливого противника.

На даниймомент французи взялись цю проблему вирішувати, однак на це піде як мінімум кілька років. І тут доволі показовим виглядає спосіб, у який французи збираються ліквідувати цю прогалину в своїх спроможностях.

Читайте також: У США із GBU-53/B створять GLSDB 2, яка тепер має всі шанси працювати так, як треба
AS-37 Martel, архівне фото з відкритих джерел

Профільне французьке видання Opex360 пише про те, що оборонна компанія MBDA France зараз веде роботи по створенню надзвукової протирадіолокаційної ракети під позначенням RJ10, котра має бути інтегрована до складу озброєння майбутнього літака Rafale F5 до 2035 року.

При цьому наводяться дані про те, що французькі парламентарі для робіт над таким озброєнням на поточний рік в казну заклали 41,9 мільйона євро, програма проходить під позначенням "Перспективне озброєння класу "повітря-поверхня"".

Цікаво, що першоджерелом тут виступає заява очільникп штабу ВПС Франції (CEMAAE) генерал Жеромп Белланжера, який говорив саме про перспективи майбутнього Rafale F5, тобто тут мова про розробку, яка має цілком конкретного замовника. Однак нюанс полягає в тому, яку ж базу було обрано для створення нової протирадіолокаційної ракети для ВПС Франції.

Рендер RJ10 від MBDA, наводить Opex360

Тут від Defense Express окремо акцентуємо - із наведеного рендеру майбутньої RJ10 випливає, що для створення цієї інженери MBDA France вирішили опертись на напрацювання за проектом FC/ASW, який передбачає створення двох зразків крилатих ракет – дозвукової та надзвукової на заміну SCALP-EG/Storm Shadow і протикорабельних ракет Exocet та Harpoon.

До такого висновку приводить ще такий концептуальний момент - "в пакеті" із надзвуковою RJ10, як вказується у цій публікації Opex360, йдуть також роботи по дозвуковій КР під позначенням TP15, яка також отримала неформальне позначення SCALP NG та призначена для поновлення запасів крилатих ракет SCALP-EG, переданих Україні в рамках військової допомоги.

Рендер програми FC/ASW від MBDA

З однієї сторони, опиратись на перспективні напрацювання для створення ракет, що були потрібні ще "на вчора" - виглядає дуже прагматичним кроком. Однак з іншої сторони, тут бентежить очікуваний строк для завершення робіт, тобто до 2035 року. Що заодно демонструє, наскільки багато зусиль навіть в прискорених темпах піде на відновлення спроможностей, які були втрачені ще два десятки років тому.

Ну і це все доповнює картину, за якою французька авіація має запас озброєння лише на три дні війни, і це ще не чіпали літаки.

Читайте також: Крім SCALP-EG, Франція також має надзвукові ракети ASMP-A під Rafale, але там під ядерну зброю