xcounter
#

Про що каже інтеграція українських систем ППО до норвезького ЗРК NASAMS та чому це вигідно обом сторонам

2559
Пуск ракети AIM-120 з NASAMS
Пуск ракети AIM-120 з NASAMS

Завдяки співпраці "Укроборонпромом" та Kongsberg Україна зможе не лише посилити захист свого неба, а також розвинути власний ОПК та отримати доступ до нового експортного ринку

Норвезька компанія Kongsberg Defence & Aerospace (KDA) та АТ "Українська оборонна промисловість" домовилися про інтеграцію українських розробок до інфраструктури зенітно-ракетного комплексу NASAMS. Це дуже великий крок, який здатен посилити обидві сторони угоди.

Так, йдеться про проведення впровадження сумісності щодо вже існуючих та майбутніх вітчизняних систем ППО малої та середньої дальності. Також передбачається, що українські розробки працюватимуть з норвезькими модулями управління та контролю.

Читайте також: Перехоплювачі дронів Coyote роблять всього 100 на місяць, але схоже, що їх просто мало купують
Пункт управління та контролю ЗРК NASAMS
Пункт управління та контролю ЗРК NASAMS. Фото: Kongsberg

Фактично тут одразу декілька новин. Так, передусім це інтеграція з NASAMS, що дозволяє розширити можливості використання цієї системи в Україні. Тепер до неї можна буде долучати радянські та українські ракети, чим послабить наявний дефіцит зенітних засобів.

Також це дозволить підвищити ефективність вже наявного вітчизняного ППО та вибудувати багатошаровий захист, який покладається на вказівки від сучасного пункту управління. Можна згадати, що раніше вже була інформація про впровадження сумісності норвезького ЗРК з українськими ракетами.

Р-27 у двох варіантах
Ракета "повітря-повітря" Р-27 у двох варіантах (фото 2021 року)

З іншого боку, ця новина каже нам про можливу роботу над українськими зенітно-ракетними системами середньої дальності. Це могло б стати суттєвим посиленням в умовах дефіциту засобів протиповітряної оборони.

Щодо ЗРК малої дальності, то наразі в Україні вже світилися деякі розробки на базі радянських ракет Р-73. Також не виключена можливість залучення систем FrankenSAM,як от RIM-7 на базі ЗРК "Бук".

ЗРК з ракетами Р-73 на базі HMMWV на озброєнні Зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 3 ОШБр
ЗРК з ракетами Р-73 на базі HMMWV на озброєнні Зенітного ракетно-артилерійського дивізіону 3 ОШБр

Можна додати, що окрім ракет та пускових скоріше за все буде проведено інтеграцію різноманітних РЛС українського виробництва. Це дозволить зробити використання NASAMS гнучкішим, а також не настільки критично залежати від іноземних компонентів.

Загалом можна побачити, що інтеграція вітчизняних засобів ППО суттєво підсилить потенціал зенітних підрозділів. Однак, окрім цього це ще може підвищити експортний потенціал норвезького ЗРК, бо він тепер зможе оперувати ширшим спектром ракет, частина яких вже знаходиться у країнах, що вже використовують радянське озброєння.

Читайте також: Яку вітчизняну зброю Україна хоче замовити за європейські кредити SAFE та які підводні камені в цієї історії