Днями, в небі над Україною помітили МіГ-29, які судячи з камуфляжу, раніше належали Повітряним силам Азербайджану. Проте, замість азербайджанської символіки, там вже красуються українські розпізнавальні знаки.
Може виникнути питання, а як вони опинились в Україні, якщо про їх передачу раніше ще не повідомлялось. Тут варто пригадати, що ще до початку повномасштабного вторгнення три МіГ-29 ПС Азербайджану знаходились на ремонті у Львівському авіаційно-ремонтному заводі.
Читайте також: В Австралії завершили розробку Razer, який дає крила звичайному 155-мм снаряду та перетворює його на КАБ
Проте, схоже ремонтні роботи таки не встигли закінчити до початку повномасштабного вторгнення, й вони залишились там. Ще на довоєнних кадрах можна було побачити ці МіГ-29 вже з замальованими розпізнавальними знаками Азербайджану.
Але, після початку повномасштабного вторгнення Львівський авіаційно-ремонтний завод став важливою ціллю для рашистів, адже крім азербайджанських літаків там ремонтувались й українські. Тому схоже внаслідок ракетного удару, ангар в якому ймовірно, раніше перебували ці літаки був знищений.
Хоча, зважаючи на нові фото цих азербайджанських МіГ-29, то щонайменше один винищувач вдалось вивести з під удара, й надалі закінчити ремонт, або їх ще задовго до удару перебазували в інше місце. Схоже після початку повномасштабної, ці винищувачі досить довго просто стояли, чекаючи на відправку до Азербайджану в майбутньому, або проходячи ремонт.
На це вказує те, що з 2022 року, не з’являлось жодної фотографії МіГ-29 в камуфляжі ПС Азербайджану в українському небі, донедавна, коли його помітили вже з українськими розпізнавальними знаками. З цього можна зробити висновок, що Азербайджан вирішив передати, чи надав так звану "мовчазну згоду".

На таке рішення могло вплинути те, що відносини між Азербайджаном та РФ останнім часом сильно погіршились. Зокрема спочатку Росія збила азербайджанський пасажирський літак, а потім по РФ пройшлася хвиля арештів азербайджанців.
Підсумовуючи можна сказати, що Повітряні сили України могли поповнити до трьох МіГ-29. Це хоч й не багато, але все одно гарне посилення.

На своєму озброєнні Азербайджан мав 15 МіГ-29, з яких 14 були придбані у 2006-2007 роках, та ще один МіГ-29УБ у 2009 році, і що цікаво, купляли вони їх саме в України. Також цікаво, що у 2021 році, там придбали ізраїльські ракети повітря-повітря I-Derby ER, для оснащення ними цих винищувачів.
Читайте також: Чи можуть вони опинитись в Україні: британці інвестують в дизельні реактивні 155-мм снаряди