xcounter
#

Якщо Європа зможе дивом отримати хоча би 4200 крилатих ракет, що з того зможе долетіти до Москви

Пуск крилатої ракети Tomahawk із Typhoon, фото ілюстративне
Пуск крилатої ракети Tomahawk із Typhoon, фото ілюстративне
41690

Які взагалі реальні перспективи отримати такої потужності "ракетний щит" та створити стратегічні переваги

Ми продовжуємо аналізувати нову доповідь Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) про те, що якщо США підуть, то Європі доведеться негайно купити 400 літаків й 600 танків, не рахуючи іншу зброю на понад $300 млрд.

У цій доповіді йдеться зокрема про те, що Європі може знадобитись термінове придбання мінімум 3 тисяч крилатих ракет повітряного базування та 1200 КР морського базування, не рахуючи потребу в мінімум 20 пускових установок під крилаті ракети наземного базування. І це просто мінімальна потреба для покриття прогалин, які виникнуть в разі, якщо США таки знімуть із себе питання безпеки Європи.

Читайте також: Бундесвер матиме всього 29 ЗРК, яких не вистачить на 80 міст та 11 баз, тут знадобився досвід України та Ізраїлю

Якщо опиратись на дані у відкритому доступі, то наприклад сама Франція замовила та виготовила наразі лише близько 200 КР морського базування типу MdCN. Що лише підкреслює, наскільки значним буде подолання бар’єру в 1200 ракет такого класу.

Якщо йти далі по крилатим ракетам повітряного базування, то 3 тисячі одиниць – це в принципі стільки ж, скільки Франція та Велика Британія замовили для своїх збройних сил та поставили на експорт КР сімейства Scalp-EG/Storm Shadow за весь час серійного виробництва цього типу ракетного озброєння.

Підрахунки IISS говорять, що для придбання арсеналу в 4200 крилатих ракет морського та повітряного базування країнам Європи доведеться сумарно витратити мінімум 15 мільярдів доларів. Але тут питання не тільки в грошах, але й у тому, чи зможе оборонна промисловість Заходу в стислий строк виготовити настільки величезну кількість далекобійних ракет.

Далі варто зауважити, що у розрахунках авторів IISS є певна нелогічність: вони будують базовий сценарій, що США по суті йдуть з Європи, і водночас накреслюють перспективу, шо з 2026 року в Німеччині начебто таки буде базуватись ракетний комплекс Typhon армії США під наземну версію "Томагавка".

Бо якщо виходити із наведеної вище інфографіки, то виходить, що із потенційного європейського ракетного арсеналу добивати до Москви та перекривати значну частину європейської частини РФ зможуть хіба що наземні Tomahawk, і то лише в разі пуску в 100 кілометрів від східного кордону НАТО.

Інші типи наявних у європейських країнах КР, як то Storm Shadow/Scalp-EG, Taurus, MdCN та AGM-158 JASSM зможуть вражати цілі на території РФ, не добиваючи до Москви, хіба що за умови пусків з акваторії Балтійського моря та повітряного простору країн Балтії. Що в свою чергу ставить питання не тільки про те, чи зможе Європа створити необхідної потужності ракетний арсенал, але й також – чи зможе видобути із цього потрібний стратегічний ефект.

Читайте також: Європа має технології не тільки для крилатих, але і для власних балістичних ракет, так що заважає