xcounter
#

Якщо США підуть, то Європі доведеться негайно купити 400 літаків й 600 танків, не рахуючи іншу зброю на понад $300 млрд

22130
Фото ілюстративне, джерело - Міноборони Чехії
Фото ілюстративне, джерело - Міноборони Чехії

Але навіть якщо європейці підуть на такого рівня екстремальні затрати, це їм не вирішить головну проблему

Якщо США вирішать остаточно піти та скинути із себе питання безпеки Європи, то європейським країнам доведеться витратити додатково 1 трильйон доларів на формування відповідних спроможностей своїх збройних сил.

Як далі пояснює у своїй доповіді за цим посиланням Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS), із цього 1 трильйона доларів безпосередньо на озброєння доведеться витратити орієнтовно третину, або ж мінімум до 344 мільярда доларів. При цьому мова про буквально космічний перелік ОВТ, зокрема мінімум 400 винищувачів та 600 ОБТ, не рахуючи інші види озброєння.

Читайте також: Американці дивно радять "подолати фрагментацію ОПК" Європи, на це треба звернути увагу

Якщо брати чисто фінансовий аспект, то за підрахунками IISS виходить, що понад 70% від усієї суми затрат на озброєння Європі доведеться витратити саме на авіацію та флот, що є парадоксальним з огляду на переважно "сухопутний" характер протистояння з РФ. Але з іншої сторони, тут питання саме у формальному показнику вартості.

Бо якщо брати саме перелік необхідної для Європи наземної техніки, який окреслюють автори IISS, то там буквально космічна кількість виходить. Бо окрім потреби в +600 ОБТ, там мова також про додаткові 800 гусеничних БМП та 900 важких гусеничних БТР, 400 колісних ББМ та 4200 захищених бронемашин.

Якщо далі продовжувати перелік, то по ракетно-артилерійському озброєнню потреба в додаткові 100 колісних САУ та 100 гусеничних САУ, 100 РСЗВ та 400 оперативно-тактичних ракетних копмлексів з балістичними ракетами. "Бонусом" іде потреба в 110 самохідних зенітних установок, 24 батарей ЗРК Patriot або SAMP/T, три комплекси протиракетної оборони THAAD або Aegis Ashore, і заодно 20 наземних пускових установок під далекобійні крилаті ракети.

По бойовій авіації – окрім 400 лише винищувачів, IISS прописує додаткову потребу для Європи ще у +200 ударних вертольотів. Також - 15 протичовнових літаків та 35 вертольотів такого ж класу, 6 літаків класу AWACS та 8 літаків радіолектронної розвідки, 50 розвідувальних БПЛА дальнього радіусу дії, 50 важких та 200 середніх транспортних вертольотів.

До цього всього треба буде придбати 3000 далекобійних КР повітряного базування, 400 протирадіолокаційних ракет та 200 ПКР авіаційного базування, 1200 ракет "повітря-повітря" малої дальності та 2500 ракет "повітря-повітря" середньої дальності.

Найбільш масштабним виглядає перелік по додатковому флоту, який буде потрібен Європи, якщо і коли США остаточно покинуть безпекові питання "Старого Світу" - додаткові 2 авіаносці та 2 універсальні десантні кораблі, 20 есмінців, 6 фрегатів та 10 багатоцільових атомних субмарин. "Бонусом" - 2700 морських зенітних ракет великої дальності та 700 зенітних ракет середньої дальності, 1200 крилатих ракет морського базування, 100 ракет-перехоплювачів класу SM-3 та 250 важких торпед.

Від Defense Express акцентуємо – в даному випадку реально найбільшим викликом для урядів країн Європи може бути навіть не стільки ухвалення рішення по закупівлі окресленого вище переліку озброєння. Хоча там мова про буквально гігантський перелік.

Реально найбільшим викликом для Європи тут буде знайти відповідну кількість людей, які зможуть виготовити ось це все озброєння для національних сил, ну і також – знайти персонал, який зможе на цьому всьому придбаному воювати проти РФ в разі потреби.

Читайте також: Росія в 2027 році може мати по 3300 танків та артсистем і 11 тисяч ББМ, але за однієї важливої умови