xcounter
#

Росія в 2027 році може мати по 3300 танків та артсистем і 11 тисяч ББМ, але за однієї важливої умови

54860
Процес ремонту танків для армії РФ, зображення з відкритих джерел
Процес ремонту танків для армії РФ, зображення з відкритих джерел

Якщо ворог вийде на такі показники, то в якій площині можна буде оцінювати ці цифри

Авторитетний IISS (Міжнародний інститут стратегічних досліджень) оприлюднив нову доповідь, яка стосується зміцнення оборонних спроможностей Європи на тлі поступового відходу США від проблем європейської безпеки.

Базова цифра, які при цьому вказують дослідники IISS в доповіді за цим посиланням – Європі доведеться витратити додатково 1 трильйон доларів (з урахуванням вартості життєвого циклу) на покриття тих спроможностей, які раніше забезпечували США, тобто сухопутні війська, далекобійне ракетне озброєння, авіація та розвідка.

Читайте також: Армія РФ в 2022 році мала 12 дивізій, а зараз уже 23, але про що реально це каже
БМП-2 армії РФ, ілюстративне фото довоєнних часів

При цьому також вказується, що на 2027 рік Росія може накопичити аж 3300 танків, 11 тисяч бронемашин різних типів, 2 тисячі одиниць ствольної артилерії та 1,3 тисячу одиниць реактивної артилерії. Цей весь арсенал в тому ж 2027 році Кремль може використати для прямого нападу на Європу.

Але при цьому буде певний парадокс в тому, що цієї всієї кількості ОВТ буде недостатньо для повноцінного укомплектування усіх підрозділів армії РФ відповідно до штатних норм, особливо – новоствореного Лєнінградського військового округу, націленого на країни Балтії та Скандинавії.

У цих всіх розрахунках є одне важливе "але" - такий арсенал РФ зможе накопичити за умови, якщо в І половині 2025 року "раптом" припиниться повномасштабна війна проти України, і це дасть рашистам можливість накопичувати "про запас" техніку та озброєння, які можуть відновлюватись або вироблятись "з нуля" на підприємствах російського ВПК.

Зображення ілюстративне

Автори IISS при цьому роблять примітку, що наприклад станом на початок 2025 року російські війська мали на 1000 САУ менше, аніж було необхідно відповідно до потреб. Також експерти установи додають припущення, що в разі зупинення повномасштабної війни проти нашої країни армія РФ може поставити назад на зберігання або передати на утилізацію застаріле та зношене озброєння.

Як виглядають орієнтовні оцінки країни-агресора по накопиченню нового арсеналу озброєння, можна побачити ось на цій інфографіці від ISS. Однак далі треба звернути увагу на те, що тут фахівці установи посилаються не тільки на власні джерела, але й також на сторонніх OSINT-дослідників, оцінки котрих по виснаженню запасів бронетехніки РФ можуть викликати справедливі сумніви.

Окремо від Defense Express хочемо акцентувати, що хоча наведені вище цифри виглядають ваговими, окреслена політична ввідна умова - тобто припинення війни РФ проти України уже в І половині 2025 року, вже виглядає нереалістичною.

Водночас виходить, що Європі все рівно доведеться збільшити свої витрати на +1 трильйон доларів в будь-якому випадку, бо США тримають твердий намір переключитись на безпекові питання виключно Тихоокеанського регіону.

Читайте також: У РФ не змогли запустити "Ярс": все вказує на те, що пуску просто не було