Якщо виходити із даних у відкритому доступі, то за 2022-2024 роки Росія сформувала мінімум 11 нових дивізій. Тепер таких з’єднань в армії РФ налічується 23, у той час як на початок 2022 року було лише 12; при цьому найбільш інтенсивніше формування нових з’єднань відбувалось саме в 2024 році – сім нових дивізій.
Однак якщо росіяни "світили" факт появи нової дивізії в складі своєї армії, то це не означало "автоматично", що це з’єднання повністю укомплектовано особовим складом й технікою, про що в своєму огляді пише польське видання Defence24.
Читайте також: Мотострілецька дивізія, як основне з'єднання армії РФ: скільки в неї танків, артилерії та живої сили

Автори цього порталу деталізують, що наприклад в 2022 році росіяни сформували лише одну дивізію – 6-та механізована дивізія зі складу 3-го армійського корпусу. Тоді рашисти були зосереджені на формуванні "мобілізаційних" полків та батальйонів, котрі потім придавались "кадровим" частинам, і саме в такий спосіб країна-агресор тоді вела кількісне розширення свого війська.
Водночас, в 2023 році Росія створила три нові дивізії, котрі в свою чергу виступали "ядром" для формування нових загальновійськових армій. Тут мова про 67-му мотострілецьку дивізію зі складу 25-ої армії (Центральний військовий округ), та 70-ту і 47-му мотострілецькі дивізії зі складу 18-ої загальновійськової армії (Південний військовий округ, створена із "берегових військ" ЧФ РФ).
При цьому автори Defence24 на основі даних з відкритих джерел зауважують такий цікавий момент - згадана вище 47-ма мотострілецька дивізія була утворена із "мобілізаційних" полків під номерами 1152-ий, 1153-ий та 1154-ий; а початково ця дивізія мала входити до складу 40-го армійського корпусу (Південний військовий округ), про формування якого повідомлення були в травні 2023 року.

За підсумками 2024 року країна-агресор створила уже сім дивізій, котрі тепер приєднувались до складу переважно існуючих армій та армійських корпусів, і тут картина виглядає так:
- 73-тя та 74-та мотострілецькі дивізії до складу 41-ої загальновійськової армії (Центральний військовий округ);
- 27-ма мотострілецька дивізія до складу 2-ої загальновійськової армії (також Центральний ВО);
- 68-ма та 69-та мотострілецькі дивізії до складу 6-ої загальновійськової армії (Лєнінградський військовий округ)
- 71-ша мотострілецька дивізія до складу 14-го армійського корпусу берегових військ Північного флоту ВМФ РФ (наразі втратив статус військового округу);
- 72-га мотострілецька дивізія до складу 44-го армійського корпусу (Лєнінградський ВО, корпус сформовано в 2024 році).
При цьому вважається, що повністю укомплектованими із цих семи дивізій наразі є лише три – 27-ма, 69-та та 72-га, а інші чотири (68-ма, 71-ша, 73-тя та 74-та) перебувають на різних етапах свого формування.
Також наголошується, що на реальні темпи формування нових дивізій в складі армії РФ могло впливати не тільки питання по комплекту особового складу й наявної техніки, але й питання також наявної інфраструктури для розміщення та підготовки військовослужбовців.

Крім того, варто розуміти й такий концептуальний момент. Практику формування нових дивізій в складі армії РФ не можна назвати повністю "радянською" хоча би з огляду на масштаб: наприклад, напередодні розвалу СРСР в складі радянських збройних сил налічувалось порядку 200 дивізій різного рівня укомплектованості. Крім того, якщо за радянських часів дивізії формувались на основі полків, то росіяни у 2008-2011 роках з 23 дивізій створили 40 бригад, а з 2013 року почали відкатувати назад.
Однак також треба звернути увагу й на те, що дивізії в складі збройних сил країни-агресора виступають елементами для формування з’єднань складніших рівнів "армійський корпус" та "загальновійськова армія". Хоча на полі бою ворог зараз воює не крупними з’єднаннями, а малими штурмовими групами.
Читайте також: Авторитетний IISS детально підрахував втрати РФ у бронетехніці та живій силі за всіма категоріями