Державний воєнно-промисловий комітет Республіки Білорусь повідомив про прийняття на озброєння БТР V-2, також відомого як Volat V-2. Його розробляє Мінський завод колісних тягачів, а вперше його продемонстрували у 2021 році на Міжнародній виставці озброєнь і військової техніки MILEX-2021.
Задум цього БТР з'явився ще на рівні початку 2010-х років, але до практичних кроків у Білорусі перейшли лише у 2020 році, показавши, що не хочуть російські БТР-82 чи новий "парадний" БТР К-17 "Бумеранг".
Читайте також: Чи взагалі реально створити Golden Dome до 2028 року та за 175 млрд доларів, як сказав Трамп
Volat V-2 має чотирьохвісну базу за схемою 8х8, його заводська назва МЗКТ-690003 (V2). На раніше показану версію Volat V-2 встановлювалась двомісна башта від БМП-2, з 30-мм автоматичною гарматою 2А42, кулеметом 7,62 мм ПКТ, ПТРК "Конкурс" і новою системою керування вогнем.

На нову версію, яка вже ймовірно є серійним зразком, встановлюється бойовий модуль "Адунок-БМ30.2". Він озброєний тією ж 30-мм автоматичною гарматою 2а42, кулеметом 7,62 мм ПКТ, новим ПТРК "Конкурс-РБ", який здатний використовувати всі ракети сімейства "Конкурс" та "Фагот".
Крім цього, новий бойовий модуль обладнаний сучасною системою керування вогнем, що дозволяє виявляти цілі на дистанції до 6,5 км, а вести прицільний вогонь на відстань 4 км. Також повідомлялося, що "Адунок-БМ30.2" обладнаний системою, яка дозволяє автоматично захоплювати та вражати цілі.

За сучасними тенденціям, моторно-трансмісійний відсік знаходиться у передній частині корпусу, а десантний у задній. Як силовий агрегат використано китайський дизельний двигун з турбонаддувом Weichai WP 13.550 потужністю 560 к.с.
Обладнаний незалежною гідропневматичною підвіскою. Крім цього він має автоматичну коробку передач з 6 швидкостями переднього та однією - заднього ходу.

Максимальна швидкість на шосе становить 110 км/год, швидкість руху на плаву (з використанням пари окремих гвинтів в соплових апаратах) 10 км/год. Машина долає вертикальні перешкоди заввишки до 0,5 м, двометрові рови, висоти з нахилом до 31°, може рухатись при наявності бокового нахилу поверхні до 35°.

Зазначається, що запас ходу сягає 900 км, а загальна вага 23,5 тонни. Колеса обладнані системою RUNFLAT та центральною системою підкачки шин. Volat V-2 здатен перевозити до 11 чоловік (3 членик екіпажу та 8 десантників). Десантний відсік обладнано апареллю та сидіннями що захищають екіпаж при підриві на вибуховому пристрої або міні.

Попри інші непогані характеристики, Volat V-2 має досить слабке бронювання. Так, у лобовій проєкції він має захист стандарту STANAG 4569 Level 3, що тримає бронебійну кулю 7,62х51 мм. Балістичний захист на рівні STANAG 4569 Level 2, що тримає уламки 155-мм уламково-фугасного снаряда з дистанції 80 метрів.
БТР Volat V-2 має подвійне днище, що значно посилює протимінний захист, проте він у нього на рівні STANAG 4569 Level 2, що здатний витримати вибух 6 кг вибухівки під колесом. Для порівняння, німецького Boxer круговий захист від 14,5-мм кулі, а у лобовій проєкції від 30-мм снаряду.

Але це не скасовує того факту, що Volat V-2 досить потужний та сучасний БТР на фоні того, що має ЗС Білорусі, адже їм потрібно замінити застарілі БМП-1/2, БМД-1 та БТР 60/70/80/80А.
Читайте також: Британський авіаносець відбився від "помідора-вбивці" по дорозі до Австралії (відео)