xcounter
#

Бундесвер матиме всього 29 ЗРК, яких не вистачить на 80 міст та 11 баз, тут знадобився досвід України та Ізраїлю

14247
ЗРК IRIS-T SLM
ЗРК IRIS-T SLM

Цікавим виглядає не тільки контекст засвоєння такого досвіду, але і стратегічні висновки з нього також

Перспективні плани передбачають, що Бундесвер має отримати загалом 29 зенітно-ракетних комплексів. Цифра виглядає масштабною, але передбаченої кількості ЗРК явно буде недостатньо, щоб прикрити 80 великих міст та 11 крупних військових баз в Німеччині, три з яких – взагалі американські.

На цьому тлі німецьким військовим став актуальним досвід роботи протиповітряної оборони України та Ізраїлю в ході боїв останніх кількох років як приклад, як оперувати обмеженим ресурсом для ефективного захисту. Про це пише німецький портал Hartpunkt.

Читайте також: Зенітні ракети є "вузьким місцем" для Європи, на що вказує приклад із новітніми IRIS-T SLX на 80 км

Автори видання пишуть, що 24 квітня 2025 року авторитетний британський аналітичний центр RUSI провів конференцію з питань протиповітряної оборони. На цій конференції виступав зокрема бригадний генерал ЦАХАЛу Ран Кохав та аналітик Управління оборонних інвестицій НАТО Богуш Мадей, котрі досвід України та Ізраїлю узагальнили наступним чином.

Засобів ППО завжди буде недостатньо як на той обсяг інфраструктури, який потрібно прикривати. Тому тут в першу чергу політики мають накреслювати пріоритети по тому, які об’єкти треба прикривати в першу чергу, та чи можна чимось пожертвувати в даній ситуації.

Наступний момент – щоб ефективно використовувати наявну обмежену кількість ЗРК, треба напрацювати оптимальний формат розміщення цих засобів, підвозу туди зенітних ракет для регулярного поповнення запасів та заодно накреслити графіки для ефективної зміни та відпочинку особового складу.

Мобільні вогневі групи ЗСУ, фото ілюстративне

Найбільш масовою загрозою в повітрі у сучасних війнах є далекобійні дрони-камікадзе. Щоб усі їх перехопити, треба буквально тисячі зенітних ракет, які краще "зекономити" на крилаті та балістичні ракети. Тому наприклад для перехоплення тих же "Шахедів" краще використовувати нестандартні засоби, як мобільні вогневі групи з кулеметами чи вертольоти.

На перший погляд, наведене вище виглядає просто як "узагальнення раніше відомого матеріалу". Однак найбільш цікавим далі є те, які висновки з цього випливають, бо якраз у них полягає головний момент.

Ці висновки виглядають так - усі заходи по протиповітряній обороні мають бути організовані так, щоб дати виграти час керівництву країни для ухвалення стратегічних рішень по війні. Ну і поки агресор не перейшов до нової хвилі ударів.

Читайте також: Вперше детально показано використання Україною ЗРК С-200: саме з нього збили Ту-22М3 та А-50 на рекордних дальностях (відео)