Шалений попит на зенітні ракети MSE до ЗРК Patriot, які потрібні для перехоплення балістичних цілей, змушує Lockheed Martin шукати шляхи ще більшого масштабування їх виробництва. Американський оборонний гігант й так значно розширив їх виробництва з 450 ракет на рік у 2023 році до 600 у 2025 році. А у планах на 2027 рік було 650 одиниць MSE.
Але це не той об'єм, коли США за одну ніч можуть відстріляти місячне виробництво. При цьому все одно проґавили одну іранську балістичну ракету, бо жодна система не дає 100% гарантії.
Читайте також: Чекали 7 років: у Бельгії зібрали перші французькі MRAP Griffon, загальну вартість яких порахували неправильно
І саме тому новий план Lockheed Martin - 750 ракет MSE у 2027 році. Про це повідомив віце-президент Lockheed Martin з ракет та управління вогнем Джейсон Рейнольдс під час прес-конференції на виставці LANDEURO, що зараз проходить у німецькому Вісбадені, повідомляє Hartpunkt.

За його словами зараз Lockheed Martin активно шукає та веде перемовини з цілим рядом потенційних підрядників у Європі. При цьому, за його словами, вже є доволі предметні попередні домовленості.
Зокрема він згадав про німецький Diehl, який може стати постачальником елементів живлення. А також іспанську Sener, що може здійснювати постачання приводів, бо вже робить це для ракет Iris-T та буде постачати їх для виробництва ракет GEM-T у Німеччині на підприємстві COMLOG, що має відкрити лінію у вересні 2026 року.
Ще один потенційний субпідрядник у Польщі, який буде займатись виробництвом транспортно-пускового контейнера. І хоча Джейсон Рейнольдс не назвав компанію, з боку Defense Express зазначимо, що мова вочевидь йде про Wojskowe Zakłady Lotnicze №1 (WZL 1) у Лодзі.

Справа в тому, що саме на ньому у квітні цього року було опановано виробництво корпусу ТПК ракети MSE, що стало можливим у межах локалізації виробництва Patriot у Польщі у межах контракту 2018 року на 4,75 млрд доларів. Також це підприємство має виготовляти деякі елементи самого ТПК, наприклад, контролер термосмуг для підтримки необхідної температури твердопаливного двигуна ракети при низьких температурах.
Окрім того, у Польщі Lockheed Martin має власний завод PZL Mielec, який також має бути залученим у виробництво деяких компонентів ракет MSE. А загалом про те, як локалізовано виробництво Patriot та ракет до нього у Польщі, й не тільки, вже написано, як і те, що для цього необхідно було зробити.
Також пролунала можливість залучення неназваного підрядника із Данії. Щодо цього підрядника можливо робити безліч припущень, але Lockheed Martin у межах виробництва F-35 співпрацює із данською Weibel, що спеціалізується на розробці та виробництві РЛС.

Тобто для збільшення виробництва ракет MSE з 650 запланованих раніше на 2027 рік до 750 одиниць, що означає 8 додаткових ракет на місяць, необхідно залучити підрядників по всій Європі, від Іспанії до Польщі. Особливо враховуючи те, що у кожного підрядника є ще стос власних субпідрядників. І це ще раз ілюструє, що задача збільшення виробництва, це про задачу "ходити строєм", а у цьому конкретному випадку - "бігти строєм".
Окрім того, віце-президент Lockheed Martin згадав і про Японію, яка зараз єдина має ліцензію на збирання MSE з американських та місцевих комплектуючих на потужностях Mitsubishi Heavy Industries і мова йде про поточні темпи до 30 одиниць на рік.
Він зазначив, що це виробництво для внутрішнього ринку. А от створення іншої іноземної лінії виробництва ракети поза межами США цілком можливо, але залежить від рішення Вашингтона. Але Lockheed Martin у цьому максимально зацікавлений, при цьому, "німецькі компанії мають можливості для виробництва всієї ракети", зазначив він перед, здебільшого німецькою аудиторію на виставці у Вісбадені.
Читайте також: Яку гармату та снаряди створили в Leonardo, щоб танк міг знищувати цілі на дальності аж 30 км