xcounter
#

Чому нас стосується те, що Бразилія передумала купувати в Індії ЗРК Akash та звернула увагу на CAMM від MBDA

3480
Індійський ЗРК Akash, зображення ілюстративне, джерело - ANI
Індійський ЗРК Akash, зображення ілюстративне, джерело - ANI

Хоча на перший погляд мова тут про далекий від нас регіон, справа стосується критично важливого для нас сегменту озброєння

У липні 2024 року з’явились дані про те, що Бразилія може купити індійську заміну С-125 або китайську "підробку" під С-300, бо їй треба ППО. За рік потому ця історія отримала наступний розвиток - бразильці не купуватимуть ЗРК Akash від Індії, натомість вони звернули увагу взагалі на ЗРК CAMM від європейської MBDA.

Хоча описане в першому абзаці може виглядати абстрактним, воно насправді має цілком конкретне відношення до поточної ситуації воюючої України. Хоча би тому, що тут мова про "правила гри" в тому сегменті ринку озброєння, що є критично важливим для нас.

Читайте також: Що такого в Колумбії, що їй Франція сама пропонує купити Rafale вигідніше, аніж Gripen від Швеції
Індійський ЗРК Akash, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Якщо конкретно, то портал The Defense Post пише про те, що Бразилія прийняла рішення відмовитись від купівлі зенітно-ракетних комплексів Akash від Індії навіть попри те, що мала амбіцією з цією країною укласти новий контракт на поставку військово-транспортних літаків KC-390 Millenium.

Причина відмови виглядає прозаїчно – індійська сторона була готова запропонувати лише застарілий варіант ЗРК Akash, що не влаштовувало потенційних бразильських покупців. При цьому передбачалось, що в разі укладення контракту (яке тепер не відбудеться) вартість закупівлі складе 5 мільярдів індійських рупій або ж еквівалент 60 мільйонів доларів США.

Логіка вибору по CAMM від MBDA для самої Бразилії виявилась доволі прозаїчною. Річ в тому, що морський варіант цього ЗРК бразильці уже й так мають в своєму розпорядженні, ця система входитиме до складу озброєння фрегатів проекту Tamandare бразильської побудови.

CAMM, ілюстративне фото від MBDA

Але далі треба зауважити, що в згаданій вище публікації мова лише про переключення інтересу Бразилії від системи ППО індійського виробництва до аналогічної системи європейського виробництва, без конкретизації по можливим параметрам майбутнього замовлення.

Від Defense Express в цій історії хочемо виділити такі моменти. Для початку привертає увагу сам факт того, що дві країни зі складу "Глобального Півдня" та блоку БРІКС не змогли домовитись про взаємоприйнятні умови продажу систем протиповітряної оборони. Тому в підсумку бразильцям довелось розглядати варіант розширення уже наявної співпраці з європейським виробником MBDA.

А сам факт того, що провідний європейський виробник засобів ППО може "цілитись" на умовно "тихий" ринок Латинської Америки, так чи інакше може впливати зокрема на кількість систем протиповітряної оборони, яка може бути доступна напряму європейським країнам-учасникам НАТО або ж воюючій Україні.

Читайте також: Індія відвантажила Вірменії перші ЗРК Akash: що вони можуть та скільки часу пішло на їх виробництво