На початку квітня 2025 року Колумбія прийняла остаточне рішення замовити саме JAS 39 Gripen від Швеції попри тиск США, які таким чином просували варіант із контрактом на свої F-16. Але ця обставина не стала перепоною для Франції, яка вирішила запропонувати Колумбії поставку своїх Rafale із додатковими "бонусами", які можуть зробити цю угоду вигіднішою, аніж по "Гріпенам".
На цьому тлі виникає питання взагалі про те, який інтерес для конкуренції можуть мати ці дві європейські оборонні компанії, щоб аж так змагатись за відносно незначне замовлення.
Читайте також: Бразилія швидко і таємничо на гроші ОАЕ зробила ПКР Mansup на базі ASTROS II, яку вже готують на експорт

Якщо конкретніше, то портал Infodefensa пише про те, що на цьому тижні Колумбію збирається відвідати делегація від оборонних компаній Dassault, Safran Group та Thales, щоби безпосередньо "на місці" окреслити свою пропозицію по "Рафалям".
Структура пропозиції виглядає так: Франція готова поставити Колумбії аж 16 літаків Rafale варіантів C/F3, частина з яких можуть бути передані безпосередньо з наявності французьких ВПС, організувати навчання персоналу та вкласти інвестиції у створення колумбійської аерокосмічної галузі. Крім того, французи пропонують вкладення в соціальний сектор Колумбії, і загалом окреслюється, що їх пропозиція буде економічно вигіднішою, аніж по "Гріпенам" від Швеції.
Автори Infodefensa на цьому тлі переконані, що Колумбія начебто не прийме окреслену вище пропозицію від французької сторони, бо уже твердо вирішила придбати JAS 39 Gripen. Однак від Defense Express пропонуємо звернути увагу на деякі аспекти.

Офіційні дані по контракту на JAS 39 Gripen для Колумбії наразі не розкриваються, сам документ ще не підписаний, але попередні підрахунки по ціні на ці літаки буквально лякають. Тому тут поки доволі складно говорити про те, яка із пропозицій в підсумку може виграти – від Швеції чи від Франції.
Крім того, у випадку з Колумбією мова про реально незначний обсяг замовлення на літаки, тобто менше двох десятків, і тут доволі дивно виглядає сам факт такої наполегливості європейських виробників у бажанні отримати контракт.
Пояснення може бути таким – в даному випадку Францію та Швецію цікавить в першу чергу просто сама можливість закріпитись на ринку озброєння Латинської Америки, а потреба Колумбії в нових бойових літаках якраз дає необхідний "простір для маневру".

Читайте також: Бразилія пропонує Польщі купити та робити в себе KC-390, контракт може бути до 10 літаків