Німеччина планує замовити партію зенітних ракет GEM-T, які призначені для систем ППО Patriot. Також планується закупівля конверсійних пакетів для модернізації цих ЗРК, що дозволить їм використовувати й протиракети PAC-3 MSE.
Згідно з інформацією видання hartpunkt Бундесвер законтрактує близько 200 одиниць GEM-T у рамках прямої комерційної угоди з компанією Raytheon. Передбачається, що замовлення виконуватиметься у США, але його обсяг бути зміненим, бо остаточне рішення ще не прийняте.
Читайте також: HIMARS отримає новітню дешеву гіперзвукову ракету Blackbeard GL, яку прискорено розробляють

Від Defense Express зазначимо, що мова йде про ракету до Patriot, яка призначена для перехоплення аеродинамічних цілей на відстані до 160 км. Наразі це основний тип ракет, які підтримують ці американські ЗРК з арсеналу німецьких військових.
PAC-3 MSE, що призначені для перехоплення балістичних цілей та в Україні збили гіперзвукові ракети "Кинджал", вже використовуються в країні на частині комплексів Patriot, але в обмеженій кількості. Скоріше для розширення цих можливостей до парламенту Німеччини збираються подати законопроєкт на 20 млн євро про закупівлю конверсійних пакетів для покращення пускових з варіанту M901 до M903.

Можна побачити, що Бундесвер активно посилює власну протиповітряну оборону, причому не лише поновлюючи запаси переданих раніше в Україну засобів, а і розширюючи власні можливості по боротьбі з балістикою. Звісно, можна нарікнути про вибір американського замість європейського, але мова йде про доповнення вже наявного обладнання, а не закупівлю нового.
Також згадаємо, що в Німеччині вже у 2026 році має розпочатися виробництво GEM-T, що може суттєво спростити підтримку Patriot в Європі. Також це дозволить наростити виробництво цих ракет, які зараз випускаються Raytheon в кількості 240 штук на рік.
Хоча загалом нова закупівля Бундесверу звучить гарно для України, неможливо сказати чи призведе це до нових пакетів допомоги. Звісно, існує варіант що це можуть включити до угоди, але такий розвиток подій малоймовірний та скоріше за все був би згаданий в інсайді.
Загалом дефіцит ракет до Patriot у Європі це реальна річ, тож будь-які можливості з нарощування їхньої кількості сприймаються позитивно. Навіть попри те, що мова йде не про версію для боротьби з балістикою, це все ж покращення, яке може гарно вплинути й на Україну.
Читайте також: Про що каже інтеграція українських систем ППО до норвезького ЗРК NASAMS та чому це вигідно обом сторонам