У вересні 2024 року стало відомо про те, що Бразилія змогла залучити інвестиції від оборонної компанії Edge Group з Об’єднаних Арабських Еміратів на фінансування проекту національної протикорабельної ракети Mansup з дальністю пуску до 70 кілометрів, вдосконалений варіант якої Mansup-ER матиме дальність 200 кілометрів, роботи по якому веде SIATT (Sistemas Integratos de Alto Teor Technologico).
Минуло лише кілька місяців, але схоже, що таке фінансове вливання дало відповідний результат, і тепер бразильці готуються до можливих продажів своєї національної ПКР на експорт, із відповідним "пакетним" позиціонуванням.
Читайте також: На які експериментальні літаки може бути схожий F-47: X-36 та Bird of Prey, або чому це про спадщину McDonnell Douglas

Портал Infodefensa пише про те, що ВПС Бразилії нещодавно "відпрацювали розгортання" протикорабельних ракет Mansup у різних куточках світу, при цьому базою для ПКР виступила ракетна система ASTROS II бразильського виробництва, а для транспортування використовувався транспорний літак KC-390 Millenium.
При цьому заявляється припущення, що в цьому випадку протикорабельні Mansup були оснащені інертною БЧ без бойового спорядження, для більш безпечного відпрацювання доставки комплексу повітряним транспортом.
Також заявляється, що бразильські ВМС планують відпрацювати практичне застосування протикорабельних ракет Mansup берегового базування під час майбутніх навчань "Жанна д’Арк 2025", що мають відбутись спільно із ВМС Франції.

Від Defense Express хочемо звернути увагу на такі моменти. Бразилія насправді вперше публічно демонструвала мобільну ПУ під ракети Mansup на базі ASTROS II, тому логічно, що із такої демонстрації бразильці спробували витиснути максимум ефекту.
Але далі тут привертає увагу не просто те, що для транспортування установки було використано KC-390, який Бразилія наполегливо пропонує на експорт зокрема навіть Польщі. До фото з цієї демонстрації бразильці навіть давали відповідні підписи, наприклад – "три бразильські оборонні продукти із реальним стримуючим потенціалом".
Тобто тут буквально все вказує на те, що Бразилія поступово готується продавати на експорт свій комплекс із протикорабельною ракетою Mansup на базі ASTROS II, вдало скориставшись вливанням інвестицій із ОАЕ.
Раніше ми також писали про те, що спочатку Бразилія хотіла продати свого виробника ракет Avibras, Австралії, а тепер говорить про це із Саудівською Аравією, і також про те, що навіть Перу задумалось про купівлю балістичних ракет до 300 км, але які тут є варіанти.

Читайте також: Безпрецедентно детальні зображення Iron Dome, який доопрацювали для перехоплення ракет як у HIMARS