xcounter
#

Навіть Перу задумалось про купівлю балістичних ракет до 300 км, але які тут є варіанти

27157
Китайські РСЗВ Type 90B в строю армії Перу, ілюстративне фото з відкритих джерел
Китайські РСЗВ Type 90B в строю армії Перу, ілюстративне фото з відкритих джерел

Однак цей приклад ілюструє, як у світі росте попит навіть на оперативно-тактичні ракети, та чи багато можливостей його задовольнити

Перу хоче отримати власні оперативно-тактичні балістичні ракети дальністю 290 кілометрів як "бонус" до нових РСЗВ для свого війська, виробництво котрих взагалі має відбуватись на потужностях перуанської промисловості.

Якщо врахувати поточний контекст, то назва можливого постачальника нових РСЗВ та ракет з дальністю до 300 кілометрів є насправді передбачуваною. Але цей приклад заодно проілюструє, наскільки у світі виріс попит на оперативно-тактичне ракетне озброєння, та наскільки небагато джерел для задоволення такого попиту.

Читайте також: Спочатку Бразилія хотіла продати свого виробника ракет Австралії, а тепер говорить про це із Саудівською Аравією
Перуанська модернізація БМ-21 "Град" на шасі MAN, ілюстративне фото з відкритих джерел

Портал Infodefensa пише, що державна перуанська оборонна компанія FAME SAC через дипломатичні місії розіслала листи із запитами до іноземних виробників озброєння із пропозицією продати свої реактивні системи залпового вогню, які будуть виготовлені вже на перуанських потужностях.

Крім того, в запиті також йдеться про участь в можливій модернізації наявних в строю перуанської армії 27 реактивних систем залпового вогню Type 90B китайського виробництва, на які хочуть поставити зокрема сучасну систему передачі даних та управління вогнем.

Цікаво, що на першому етапі Перу планує замовити незначну кількість нових машин – три РСЗВ та дві транспортно-заряджальні машини, п’ять машин для розвідки та управління вогнем, одна ремонтна машина. На цьому тлі увагу привертає якраз номенклатура боєприпасів, які Перу хоче отримати до нових РСЗВ – реактивні снаряди з дальністю стрільби до 40 кілометрів, керовані реактивні снаряди з дальністю 140 кілометрів та ракети на 290 кілометрів.

Тут мало буде просто підкреслити, що Перу на даний момент не має свої балістичні ракети на дальність до 300 кілометрів, на початок минулого року в розпорядженні цієї країни було загалом 22 системи БМ-21 "Град" та 27 китайських систем Type 90B.

Тут варто наголосити й на тому, що свої балістичні ракети на даний момент не має жодна з країн Латинської Америки, тому приклад із планами Перу може бути показовим якраз в площині росту попиту на озброєння у світі, зокрема ракетне.

Якщо говорити про можливого постачальника таких РСЗВ для Перу, то тут найбільш ймовірною виступає Південна Корея з системою K239 Chonmoo, що може застосовувати зокрема і балістичні ракети KTSSM на дальність до 290 кілометрів.

Картину може доповнити і така цікава деталь, що першопочатково Перу планувало купити аж 40 систем Type 90B в Китаю, але в підсумку відмовилось зокрема через те, що в 2022 році під час однієї з антитерористичних операцій на цих РСЗВ китайського виробництва були зафіксовані навіть розриви пускових труб. Ймовірно, це відбулось через те, що китайці на своїх РСЗВ пускові не хромують.

Читайте також: Аналогом Tomahawk в Європі є французька Scalp Naval, але наскільки ця ракета доступна