Оголошення переможцем Boeing у конкурсі на створення винищувача шостого покоління, який Трамп назвав на честь себе - F-47, вже певною мірою може натякати на те, який зовнішній вигляд буде мати цей літак.
Хоча наразі все що є - лише два малодетальні зображення, які офіційно опубліковані Пентагоном. На них видно лише носову частину літака. Але будь-яка розробка, тим паче винищувача нового покоління, не з'являється з повітря, а є результатом багаторічного пошуку рішень та експериментів. Особливо враховуючи те, що розробкою літака займався підрозділ Phantom Works, який був частиною McDonnell Douglas та був поглинутий Boeing разом з ним.
Читайте також: Anduril давала дрони для ЗСУ, а тепер робитиме двигуни під 120-мм реактивні снаряди для HIMARS, які хочуть США

На єдиних двох офіційних зображеннях від повітряних сил США видно лише носову частину літака. Скоріш за все, літак не має киля, але є переднє горизонтальне оперення, у нього широкий, гострий та плаский ніс зі скулою, а також дуже сильно загнуте вверх крило.
Щодо переднього горизонтального оперення, то спірним воно є через те, що погано проглядається на другому зображенні. Більше того, воно не є найкращим супутником малопомітного літака через додаткові рухомі поверхні. Тому можливо це доволі розвинутий наплив крила, або ці поверхні випускаються під час польоту на малій швидкості, наприклад під час злету та посадці для більшої стійкості.
Відсутність кіля є важливою запорукою малопомітності та меншого спротиву повітря, що означає кращу економічність. Саме таке рішення прийнято в обох китайських літаках нового покоління. При цьому зміна кута рискання можлива за рахунок механізації крила, наприклад повітряних гальм, а також керування вектором тяги двигуна з рухомим соплом.
У роботах Phantom Works можливо згадати X-36. Це був прототип літального апарату, який був побудований у масштабі 28% та вперше піднявся в небо у 1997 році. Фактично це був БПЛА, який керувався пілотом з землі. Загалом відомо про понад 30 польотів та успішну програму випробувань, яка показала високу маневреність та керованість апарату.

Варто додати, що X-36 використовував популярне зараз рішення із лямбда-крилом. Окрім того, воно також було трохи вигнуто вверх, як і на рендерах F-47.

Щодо рішення з носом та його скулами, то вони дозволяють створити додаткову підйомну силу, особливо на високій швидкості, збільшити стійкість на низькій, а також зменшують помітність літака.
Це рішення було використано в експериментальному літаку Bird of Prey, який хоч і позначається Boeing, але здійснив свій перший політ ще у 1996 році, за життя McDonnell Douglas, й також є результатом робіт Phantom Works. Більше того, на цьому літаку можливо побачити дуже сильно вигнуте крило.

Bird of Prey був абсолютно секретним з 1992 по 1999 рік та здійснив 38 польотів. І попри свій унікальний дизайн цей літак літав зі звичайною системою керування, без допомоги комп'ютера, що говорить про його стійкість та стабільність у польоті. Також він мав ще одну деталь - верхнє розміщення повітрозбірника заради кращої малопомітності.

Звісно F-47 вочевидь буде мати інший вигляд ніж ці відомі тепер експерименти 90-х років. Але слід зважити на те, що весь винищувальний актив Boeing це McDonnell Douglas, бо саме ця компанія розробила F-15 та F/A-18, які зараз виробляються Boeing. І тому саме Bird of Prey та X-36 цілком можливо розглядати, як опорну точку у розробці F-47.
При цьому слід зважити на те, що для винищувача шостого покоління аеродинамічна форма є лише однією із граней. Бо, як мінімум не менше значення мають оснащення різноманітними системами, розвиток штучного інтелекту, об'єднання із дронами "вірними відомими", комплекс озброєння тощо.
Читайте також: Безпрецедентно детальні зображення Iron Dome, який доопрацювали для перехоплення ракет як у HIMARS