xcounter
#

Їх два: у Китаї підняли небо ще один таємничий винищувач нового типу - J-50 (фото)

8494
Їх два: у Китаї підняли небо ще один таємничий винищувач нового типу - J-50 (фото)

Окрім винищувача-бомбардувальника JH-XX, у Китаї підняли у небо й новий винищувач, скоріш за все, з індексом J-50

Китай, окрім винищувача-бомбардувальника JH-XX (умовний західний індекс), вчора вперше публічно підняв у небо ще один бойовий літак, який, з огляду на фото, є вже "чистим" винищувачем та належить до нової генерації китайських бойових літаків та можливо має індекс J-50 (оновлено 30 грудня з огляду на нову інформацію, до цього вважалось, що індекс літака - J-36).

Така активність пояснюється дуже просто. 26 грудня - день народження Мао Цзедуна, на річницю якого у Китаї й вирішили зняти секретність щодо одночасно двох своїх передових проєктів. Тим більш, що дві розробки - ведуться двома різними виробниками. На це натякають міста, над якими були помічені ці машини, а також літаки, які їх супроводжували.

Читайте також: Японія замінить унікальний та самий кавайний літак EC-1 на не менш мімішний

Саме тому вочевидь JH-XX, який летів разом із Chengdu J-20, реалізується Chengdu Aircraft Industry Group. А J-50, супроводжував J-16 від Shenyang Aircraft Corporation. Остання відома своїм проєктом J-35, яку доволі несправедливо називають копією F-35. І саме тому новому літаку від Shenyang вже у багатьох джерелах встигли присвоїти наступний порядковий номер.

J-36 J-50 та JH-XX китай шосте покоління винищувачі

Водночас офіційно про цю машину не відомо нічого, включно із назвою. Також, у порівнянні із JH-XX, наявних фото менше й вони у гіршій якості. Але й по ним можливо зробити кілька попередніх висновків. По-перше, у J-50 також відсутній вертикальний стабілізатор, що прямо говорить про кращу малопомітність ніж у існуючих винищувачів.

J-36 J-50 JH-XX китай шосте покоління винищувачі

У якості ж аеродинамічної схеми китайськими розробниками обрано лямбда-крило, яке наразі залишається екзотичним рішенням у ряді концептів. Наприклад, його використання було помічено в одному зі старих концептів нового танкера-невидимки від Lockheed Martin. Від якого згодом відійшли на користь традиційної схеми.

J-36 J-50 JH-XX китай шосте покоління винищувачі

J-50 очевидно менший та легший за JH-XX, на що вказує звичайне триточкове шасі з одинарними колесами. Також у цього літака традиційна схема з двома двигунами. А враховуючи акцент на малопомітності зрозуміло, що все озброєння має бути розміщено у внутрішніх відсіках.

Варто зазначити й на ще один аспект. Необхідно визнати, що якість фото не дає відповіді на питання, а чи не є цей умовний J-50 дроном. Навіть у випадку, якщо там наразі встановлена кабіна, бо це доволі цікава практика випробувань таких виробів. Наприклад Northrop Grumman так вчинив із є прототипом безпілотного "вірного відомого" Model 437 Vanguard.

Останнє може натякати на те, що реальні можливості цього літального апарату можуть бути дещо нижчими. Наприклад, мала маневровість, озброєність та дозвукова швидкість. Але у будь-якому випадку поява у небі одразу двох китайських новинок з претензією на нове покоління - дуже потужний сигнал Заходу, що пора не просто прокидатись, а вмикати форсаж.

Читайте також: У НАТО визнали: створити "Залізний купол" у Європі не вийде - необхідно мати свої ракети проти РФ