Повітряні сили самооборони Японії мають отримати доволі важливе оновлення авіаційного парку у вигляді чотирьох літаків Kawasaki C-2 SOJ із доволі вузькою спеціалізацією повітряних комплексів радіоелектронної боротьби. Вони мають замінити попередню модель EC-1, яка у єдиному зразку у строю з 1986 року.
І це доволі відома машина, яка створена на базі транспортного Kawasaki C-1, має дуже специфічний та, якщо мова йде про Японію, скоріше кавайний (з японського - милий) вигляд. А все через додаткові системи, обтічники яких розміщені у носі, по бортах та у хвості. Також за свій ніс він має доволі логічне прізвисько "Качкодзьоб".
Читайте також: Словаччина закупила ізраїльські ЗРК Barak MX із можливостями збивати балістичні ракети
І хоча його вигляд не дуже серйозний в середині в EC-1 доволі потужні системи РЕБ, про яку відомо лише те, що спочатку вона називалась J/ALQ-5 від Toshiba, а потім пройшла модернізацію та стала J/ALQ-5 Kai, а її призначення - протидія РЛС зенітних ракетних комплексів та літаків. Також літак може розкидувати дипольні відбивачі завдяки системі AN/ALE-41. Окрім того, має ще додаткові неоголошені системи американського виробництва.
EC-1 був побудований лише в одному екземплярі й позначається не просто літаком РЕБ, а навчальним літаком РЕБ для тренувань власних розрахунків ППО та пілотів винищувальної авіації. Що звісно не виключає можливість бойового використання цієї машини.
Водночас у Токіо планують не лише замінити EC-1, а посилити свої можливості РЕБ у повітрі завдяки, бо планується закупити одразу чотири Kawasaki C-2 SOJ, на базі транспортного літака C-2, який є наступником C-1. З огляду на офіційне зображення, він матиме ще більше обтічників, що може говорити про більшу кількість системи.
Щодо строків робіт, то до 2026 року має бути створений весь комплекс РЕБ та завершені роботи з його інтеграції, а до 2032 року Kawasaki C-2 SOJ має бути введений в експлуатацію.
Читайте також: Перші F-35 Польща має розгорнути лише в 2026 році, і саме тоді може зрушити питання по додатковим МіГ-29 для ЗСУ