xcounter
#

У США підняли у небо новітній ударний дрон Vanguard з пілотом: навіщо він там, якщо це БПЛА

Model 437 Vanguard​ (всі фото: Northrop Grumman)
Model 437 Vanguard​ (всі фото: Northrop Grumman)
12610

Model 437 Vanguard від Northrop Grumman є прототипом безпілотного "вірного відомого", але, як виявилось, з пілотом все-таки краще

Scaled Composites, яка є підрозділом американського оборонного гіганта Northrop Grumman, показала та прокоментувала перший політ свого Model 437 Vanguard, який створюється за програмою Loyal Wingman (вірний відомий). Тобто нового покоління БПЛА зі штучним інтелектом, які мають працювати разом із пілотованими винищувачами, наприклад F-35 та машинами шостого покоління.

Зокрема M437 Vanguard, як повідомляється, має 2 000 фунтів (907 кг) бойового навантаження, частина з якого може розміщуватись у внутрішньому відсіку, який розрахований на дві ракети повітря-повітря AIM-120. Загальна ж злітна вага складає 10 000 фунтів (4 536 кг), розмах крила та довжина 41 фут (12,5 метра). Силова установка - один двигун Pratt & Whitney 535 з тягою 3400 фунтів (1 542 кгс).

Читайте також: Комісія міноборони Швейцарії рекомендує відмовитись від нейтралітету через ядерний імперіалізм РФ

Водночас на фото від самої компанії політ не БПЛА, а пілотованого літального апарата. І саме людина відправила цей, як виходить, літак у небо.

Model 437 Vanguard

Чому так, чи є Model 437 Vanguard БПЛА чи літаком, чи опціонально пілотованим літальним апаратом, а також навіщо це було зроблено, в інтерв'ю TWZ, розповів Коллін Сіллер, віце-президентом з інжинірингу Northrop Grumman. Як виявилось, рішення використати людину для випробувань Model 437 Vanguard пов'язано із бажанням швидше пройти весь цикл випробувань, але у підсумку це буде безпілотник.

"Це дозволяє експериментувати з новими технологіями та новими способами виконання завдань із резервом, який дозволяє ризикувати більше, ніж це було б із повністю безпілотним апаратом", зазначив Коллін Сіллер.

Model 437 Vanguard

Причина дуже проста - людина може зреагувати на неочікувані події, пілот дозволяє контролювати автономні дії машини та у випадку необхідності візьме управління на себе. Це дозволяє значно швидше проходити весь цикл випробувань, включно з відпрацюванням повітряних боїв, зберігаючи високу безпеку польоту завдяки "людині у петлі" прийняття рішення.

Model 437 Vanguard

З боку Defense Express зазначимо, що це дійсно дуже прагматичне рішення, коли літак спочатку необхідно "навчити літати". І якщо навіть Northrop Grumman, який, з останнього, розробив перший літак шостого покоління B-21 Raider, пішов таким шляхом, то він дійсно ефективний.

Водночас новизна M437 Vanguard, як розповів топ-менеджер компанії, також полягає у технологіях, які використані для його створення. Зокрема розробка та загалом весь цикл створення цього БПЛА, завдяки цифровому інжинірингу скорочується на 50%. Водночас все ж таки необхідно нагадати досвід T-7 Red Hawkd від Boeing, який створювався за аналогічним підходом, але постраждав від затримки на декілька років. Тому важливо пам'ятати, що цифрове проєктування це лише інструмент, а не гарантія.

Model 437 Vanguard

А у виробництві Vanguard активно використовується 3D-друк. Включно зі створенням структурних деталей з титану, що є першим випадком в аерокосмічній галузі. Зазначається, що лише ця технологія вже призводить до серйозного здешевлення виробництва.

Також представник Northrop Grumman на питання, чи розглядається можливість просування M437 Vanguard саме як пілотованого літака, а не дрона, відповів, що такий сценарій можливий. Зазначмо, що наразі ніша легких винищувачів у світі стає дедалі більшою. Окрім того, часом навіть крихітні реактивні літачки, як JSX-2, знаходять своє місце у військовій сфері.

Читайте також: Надихнулись реактивним Shahed-238: росіяни атакували Україну новим дроном з петлями від дверей