Найбільш сучасний бойовий літак у світі, американський стратегічний бомбардувальник B-21 Raider від Northrop Grumman здійснив свій перший політ.
Відео та фото з цією подією виклав ряд американських спотерів, а також офіційно підтверджено з боку повітряних сил США. Враховуючи те, що B-21 Raider американські військові класифікують, як першого представника шостого покоління, це доволі вагома подія в авіабудуванні загалом.
Читайте також: На "зброю та техніку" Україна у 2024 році витратить 6,5 млрд доларів, і тут є доволі важливі нюанси
Також доволі демонстративним є те, що перший політ відбувся менш ніж через рік після першої демонстрації літака, а сама робота над ним тривала орієнтовно з 2015 року, при цьому за дуже щільною завісою секретності.
Завдяки фото B-21 Raider ще на землі, які стали першими фото літака з інших ракурсів, стали відомі й деякі інші елементи машини, які до цього були не помічені. Бо до цього єдині фото були з передньої проєкції машини.
Наприклад, B-21 Raider зберіг характерний ніс від B-2 та в цілому безальтернативно наслідує попередника у плані аеродинаміки, хоча й у 1,5 раза менший. Також можливо помітити рішення зі збільшення повітрязабірників за рахунок відкидних люків зверху.
Також на фото знизу можливо розгледіти внутрішні відсіки для озброєння, загалом п'ять, які мають три різні геометричні типорозміри. При цьому в них мають розміщуватись не лише класичні крилаті ракети та бомби, а й дрони, тобто B-21 Raider це ще й "повітряний авіаносець".
І саме це, що в середині, а не зовнішній вигляд, складають основні відмінності цього літака від B-2. Й саме вони пояснюють куди йшов прогрес у цій сфері останні 30 років. Справа в тому, що це дійсно перший літак, який створюється з опцію пілотування - наявність льотчиків у кабіні не є обов'язковим. Тобто B-21 Raider це одночасно й найбільший ударний БПЛА у світі.
Також у B-21 Raider втілено абсолютний новий підхід побудови за дійсно відкритою архітектурою, що має дозволити оновлювати літак постійно, без традиційних етапів - Block-ів. Декларується, що нове оснащення, озброєння, програмне забезпечення може додаватись, змінюватись, комбінуватися без "програм модернізації".
Читайте також: Скільки часу може знаходитись у небі російський МиГ-31 через який тривога по всій Україні