xcounter
#

Найновітнішій B-21 Raider, перший літак шостого покоління, здійснив перший політ (фото та відео)

17537
Найновітнішій B-21 Raider, перший літак шостого покоління, здійснив перший політ (фото та відео)

Час від розробки до першого польоту B-21 Raider можливо вважати рекордним у теперішніх умовах - лише 8 років

Найбільш сучасний бойовий літак у світі, американський стратегічний бомбардувальник B-21 Raider від Northrop Grumman здійснив свій перший політ.

Відео та фото з цією подією виклав ряд американських спотерів, а також офіційно підтверджено з боку повітряних сил США. Враховуючи те, що B-21 Raider американські військові класифікують, як першого представника шостого покоління, це доволі вагома подія в авіабудуванні загалом.

Читайте також: На "зброю та техніку" Україна у 2024 році витратить 6,5 млрд доларів, і тут є доволі важливі нюанси

Також доволі демонстративним є те, що перший політ відбувся менш ніж через рік після першої демонстрації літака, а сама робота над ним тривала орієнтовно з 2015 року, при цьому за дуже щільною завісою секретності.

B-21 Raider
B-21 Raider у першому польоті (це та загалавне фото: Matt Hartman)

Завдяки фото B-21 Raider ще на землі, які стали першими фото літака з інших ракурсів, стали відомі й деякі інші елементи машини, які до цього були не помічені. Бо до цього єдині фото були з передньої проєкції машини.

B-21 Raider
B-21 Raider на землі (фото David Swanson)

Наприклад, B-21 Raider зберіг характерний ніс від B-2 та в цілому безальтернативно наслідує попередника у плані аеродинаміки, хоча й у 1,5 раза менший. Також можливо помітити рішення зі збільшення повітрязабірників за рахунок відкидних люків зверху.

B-21 Raider (фото David Swanson)
B-21 Raider під час зльоту (фото David Swanson)

Також на фото знизу можливо розгледіти внутрішні відсіки для озброєння, загалом п'ять, які мають три різні геометричні типорозміри. При цьому в них мають розміщуватись не лише класичні крилаті ракети та бомби, а й дрони, тобто B-21 Raider це ще й "повітряний авіаносець".

B-21 Raider знизу
B-21 Raider знизу (фото Matt Hartman)

І саме це, що в середині, а не зовнішній вигляд, складають основні відмінності цього літака від B-2. Й саме вони пояснюють куди йшов прогрес у цій сфері останні 30 років. Справа в тому, що це дійсно перший літак, який створюється з опцію пілотування - наявність льотчиків у кабіні не є обов'язковим. Тобто B-21 Raider це одночасно й найбільший ударний БПЛА у світі.

Також у B-21 Raider втілено абсолютний новий підхід побудови за дійсно відкритою архітектурою, що має дозволити оновлювати літак постійно, без традиційних етапів - Block-ів. Декларується, що нове оснащення, озброєння, програмне забезпечення може додаватись, змінюватись, комбінуватися без "програм модернізації".

Читайте також: Скільки часу може знаходитись у небі російський МиГ-31 через який тривога по всій Україні