xcounter
#

Скільки часу може знаходитись у небі російський МиГ-31 через який тривога по всій Україні

МиГ-31
МиГ-31
26270

МиГ-31 звісно оснащений системою дозаправлення у повітрі, але все впирається у реальність експлуатації, а не "паперові" значення ТТХ

Так звані "ВКС" РФ почали збільшувати час перебування у повітрі літаків МиГ-31К, які є носіями Х-47 "Кинжал", через що тривалість повітряних тривог по всій Україні збільшується. Бо оголошується фактично з моменту зльоту літака, до його посадки.

Й, наприклад, сьогодні, 10 листопада, загальноукраїнська тривога тривала 3 години 37 хвилин. Ця, як пояснив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат під час телемарафону пов'язано з тим, що екіпажі МиГ-31К почали відпрацьовувати дозаправлення у повітрі.

Читайте також: Barak MX вміє збивати "Іскандери", і одна з країн масштабно закупилася цими ізраїльськими ЗРК

Додавши, що на перших етапах тривоги взагалі були по 20 хвилин, бо тоді у "ВКС" РФ відпрацьовували лише зліт та посадку МиГ-31К. Потім російські льотчики почали навчальні польоти протягом 1,5 годин.

МиГ-31К
МиГ-31К

Звісно дозаправлення у повітрі дійсно може значно збільшити час у повітрі будь-якої машини. Але завжди є певна межа, яка впирається, як у ресурс техніки, так й у фізичні можливості людини. Але головним питанням все одно залишається, скільки часу МиГ-31К технічно може знаходитись у повітрі.

Точні характеристики МиГ-31К залишаються нерозголошеними, але цілком можливо взяти за основу параметри звичайного МиГ-31. Й в офіційних характеристиках від міноборони РФ зазначено, що максимальна тривалість польоту МиГ-31 з підвісними баками складає 3,6 години, з дозаправленням у повітрі - 7 годин.

МиГ-31 ТТХ

Але ці цифри викликають певні запитання. Справа в тому, що у 2016 році те саме міноборони РФ хизувалось тим, що МиГ-31БМ здійснив рекордний переліт без посадки з Красноярського краю до Астраханської області та вочевидь назад, бо заявлена дальність склала майже 8 тисяч кіломаетрів. Цю відстань літаки подолали за 7 годин та 4 хвилини. І це був абсолютний рекорд для МиГ-31 за тривалістю польоту не просто у РФ, а за всю історію експлуатації літака.

Водночас цікавіше інше, бо для польоту протягом 7 годин літакам знадобилось здійснити три дозаправлення від танкерів Ил-78. Двічі над Пермським краєм, який приблизно знаходиться на середині маршруту та один раз над Новосибірською областю. При цьому один Ил-78 може "залити під гирло" до шести МиГ-31 з двома підвісними паливними баками.

Ил-78 та МиГ-31
Ил-78 та пара МиГ-31

Тобто реальна дальність та тривалість польоту МиГ-31 у РФ відрізняється від "паперових" даних. Це звісно можливо пояснити цілим рядом моментів, включно з тим, що на дальність польоту прямо впливає навантаження літака, а також режими польоту. На останнє вказує й середня швидкість у 1140 км/год при крейсерській близько 950 км/год під час рекордного 7-годинного польоту МиГ-31.

Але у будь-якому випадку 7-годинні польоти для МиГ-31 є рекордними, а це означає, більш ніж епізодичним явищем. А у реальності, особливо якщо мова йде про МиГ-31К з "Кинжалом", запуск якого вимагає виходу на висотний та форсажним режим, який активно вижирає паливо.

Особливо, якщо розуміти навантаження на пілотів винищувача під час таких тривалих польотів. А також пам'ятати про рівень надійності головної проблеми МиГ-31 у вигляді двигунів Д-30Ф6, пожежі яких є основною проблемою катастроф цих літаків. Й нагадаємо, що РФ втратила мінімум шість МиГ-31 з 2022 року. Саме тому зазвичай тривалість польоту МиГ-31 навіть з дозаправкою на практиці може тривати 2-4 години.

Читайте також: Чому Європа не змогла: у ЄС розписались, що не виконають план виробництва 1 млн снарядів для України до березня