xcounter
#

Франція має побудувати атомний авіаносець PANG без затримок, або повторить досвід РФ з "Кузенцовим"

4125
Проєкт авіаносця PANG
Проєкт авіаносця PANG

Лише трьох років перерви достатньо для того втратити реальні навички та почати опанування палубної авіації фактично з нуля, вважають у міноборони Франції

На заміну авіаносця Charles de Gaulle, який у строю з 2001 року вже з 2018 року планується побудувати атомний авіаносець нового класу, який поки відомий, як PANG (Porte -avions de nouvelle génération - авіаносець наступного покоління).

Робота над проєктування цього нового корабля із повним водозаміщенням у 75 тисяч тонн йдуть доволі активно, бо у 2023 році було завершено проєктування нових 220 МВт реакторів. А саме у 2025 році має бути підписано твердий контракт на будівництво корабля, який мають почати будувати у 2031 році, а почати випробування у 2035 році.

Читайте також: Як у KNDS змогли запустити ПКР NSM із РСЗВ MARS 3 та до чого тут морська піхота США

Але у парламенті Франції зараз дискутується ідея відкласти замовлення на кілька років. А за рахунок цього планується профінансувати будівництво нових фрегатів. Більше того, це має дати змогу просунути ідею побудувати два авіаносці, які мають стати основою "спільної європейської ескадри".

Водночас цій ідеї протистоїть міністерство оборони країни, про що пише Opex360. Найголовніше - немає жодної гарантії того, що Charles de Gaulle буде у боєздатному стані після 2038 року, коли майбутній PANG має встати у стрій. Це може стати відомо лише після останнього технічного обстеження реакторів авіаносця. А це загрожує двома паузами.

Charles de Gaulle
Charles de Gaulle

Як зазначив очільник французького оборонного відомства Себастьян Лекорню під час слухань у парламенті, сама побудова атомного авіаносця зумовлена збереженням реальних компетенцій створення військових реакторів. І варто нагадати, що лише США та Франція озброєні авіаносцями з атомною силовою установкою. А будь-яка перерва у циклі розробки, конструювання та виготовлення загрожує втратою реальних компетенцій.

Більше того, будь-яка пауза, як підкреслив Лекорню, загрожує навичкам самих моряків та льотчиків. Навіть якщо нібито мова йде лише про 4-5 років. Він зазначив, що ВМС готують екіпажі на 10-15 років вперед, більше того, неможливо просто тримати 1400 членів екіпажу на березі просто так. І така пауза призведе просто до того, що потрібно буде починати опанування палубної авіації з самого початку.

І з боку Defense Express нагадаємо, що у Франції менше за все бажають повторити ситуацію із російським єдиним авіаносцем "Адмирал Кузнецов", про який самі рашисти намагаються вже не згадувати. Нагадаємо, що цей корабель після провального походу до берегів Сирії, з 2018 знаходиться на капітальному ремонті, під час якого плавучий док, в якому він знаходився, затонув, на нього впав кран, а на борту сталась масштабна пожежа.

"Адмирал Кузнецов" у 2022 році

Вже у 2023 році палубні літаки МиГ-29К та Су-33 остаточно списали на берег та сформували новий змішаний авіакорпус із штатним базуванням на наземних аеродромах. А у 2024 році з екіпажу, що за штатом налічує 1900 осіб сформували механізований батальйон "Фрегат". І навіть самі росіяни бідкаються, на те що їм, якщо в них колись з'явиться авіаносець, треба буде заново вчити пілотів.

Читайте також: Експрес доставка розвідувального дрона на 10 км у ворожий тил: Китай випробував новий снаряд із дроном всередині