xcounter
#

Екіпаж "Адмирала Кузнецова" складав 1900 осіб, там на кілька батальйонів вистачить, але є нюанс

38478
Рашистський авіаносець "Адмирал Кузнецов" стоїть на перманентному ремонті, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський авіаносець "Адмирал Кузнецов" стоїть на перманентному ремонті, ілюстративне фото з відкритих джерел

Наскільки ймовірно, що росіяни списали весь екіпаж свого єдиного авіаносця для боїв на суходолі проти України

Російські окупанти сформулювали механізований батальйон "Фрегат" (в/ч 78987), який складається ймовірно із моряків кораблів ВМФ РФ. Цей батальйон російське командування використало в боях на Харківському та Покровському напрямках.

Про існування цього підрозділу стало відомо з повідомлень у соцмережах про те, що родичі розшукують такого собі Сосєдова Олєга Ігорєвіча, котрий зник безвісті під час боїв на Харківщині у липні 2024 року, і який начебто належав взагалі до в/ч 20506 (екіпаж авіаносного крейсера "Адмирал Кузнецов").

Читайте також: У росіян справді рванув РС-28 "Сармат", від ракети тільки кратер, але не там де думали

На перший погляд, цей епізод можна було би сприймати просто як цікавий штрих до загальної картини до питання комплектування російських окупаційних військ для війни проти України. Але при цьому суттєво бентежить той момент, що згаданий вище боєць в оголошенні про розшук фігурує взагалі у картузі з написом "Черноморский флот".

Водночас тут є ризик того, що західні аналітики поспішать зробити з цього епізоду занадто далекоглядні та в чомусь хибні висновки, і ці висновки буквально "залетять" в наш інфопростір. Тим більш, уже є відповідний приклад – портал UK Defense Journal описав цю історію з матросом "Кузнецова" так, наче росіяни прямо весь екіпаж цього авіаносця списали на берег та послали шеренгою воювати на суходолі проти ЗСУ.

Тому тут з питанням варто розібратись більш детальніше, аби уникнути непотрібних викривлень. Бо може бути певна спокуса зробити таку редукцію – "якщо росіяни послали на війну екіпаж свого єдиного авіаносця, значить у них проблеми з набором людей".

"Адмирал Кузнецов" стоїть на перманентному ремонті, ілюстративне фото з відкритих джерел

Почнімо з того, що зараз поняття "екіпаж авіаносця "Адмирал Кузнецов"" може бути зовсім умовне. Оскільки, як стверджують самі рашисти, екіпаж цього корабля в кількості 1900 осіб насправді був розформований ще в 2017 році, і тепер в них проблема знову набрати персонал відповідної кваліфікації (на цей раз – у 1500 осіб). Таке рішення для агресора виявилось настільки непродуманим, що справа дійшла навіть до такого - росіяни бідкаються, що їм треба заново вчити пілотів МиГ-29К та Су-33 для "Адмирала Кузнецова", а без палубної авіації існування авіаносного корабля взагалі втрачає сенс.

Водночас, це не виключає тієї можливості, що росіяни справді могли сформувати військову частину 20506, на базі якої власне й відбувається поступове відновлення екіпажу "Адмирала Кузнецова". Але оскільки цей корабель застряг на хронічному ремонті, а планові строки його здачі замовнику постійно зсуваються вправо, то схоже, що військовослужбовці в/ч 20506 отримали "пропозицію, від якої неможливо відмовитись", тобто підписати контракт для участі в боях проти ЗСУ, і частина моряків таки погодилась.

Іншими словами – моряки з "Кузнецова" зараз справді можуть воювати проти наших бійців на полі бою, чисельності екіпажу цього корабля має вистачити навіть на кілька батальйонів, але це все аж ніяк не означає, що рашисти "списали на берег" як піхоту прямо весь особовий склад свого єдиного авіаносця.

Читайте також: Бразилія на гроші ОАЕ робить протикорабельну ракету Mansup, яку хочуть продати в Чилі