xcounter
#

Яку гармату та снаряди створили в Leonardo, щоб танк міг знищувати цілі на дальності аж 30 км

12902
Нова танкова гармата 120/L55 від Leonardo. Фото: RID.it
Нова танкова гармата 120/L55 від Leonardo. Фото: RID.it

Досвід застосування танків в Україні показав цінність можливості надання непрямої вогневої підтримки з закритих вогневих позицій, тож італійська Leonardo створила для цього 120-мм гармату та снаряд

Компанія Leonardo представила свою нову танкову гармату 120/L55 разом з новим боєприпасом до неї - снарядом VULCANO. Вони будуть використовуватися на італійських танках KF51 Panther-IT.

Як пише портал RID.it, прототип гармати здійснив перший постріл 24 червня, а 16 липня було продемонстровано шість пострілів. Загалом кваліфікаційні випробування будуть проходити ще 12 місяців, за які буде використано п’ять прототипів.

Читайте також: Яка країна непублічно приєдналася до операторів ПЗРК Piorun та чим це може допомогти Україні

Нове танкове озброєння має калібр у 120-мм та довжину ствола у 55 калібрів, що дозволяє гарантувати вищу початкову швидкість. Це підвищує ефективність гармати на великих дистанціях та збільшує бронепробивність з точністю.

Зазвичай це призводить до швидшого зношування ствола, але у Leonardo заявляють, що вирішили це завдяки новому процесу самофорсування. Таким чином гармата зможе зробити більше пострілів навіть при вищому робочому тиску.

120/L55 планують встановлювати на 82 зі 132 італійських танків KF51 Panther-IT, при цьому решта 50 отримає L55A1 від Rheinmetall. Також вона пропонується на танки C2 Ariete, бойові машини AICS-120 та для потенційних експортних замовлень.

Щодо боєприпасу, то це новий представник сімейства високоточних підкаліберних снарядів VULCANO, які в артилерійському 155-мм варіанті вже отримали ЗСУ. При цьому новий зразок призначений для використання як і зі 120-мм гармат класичних танків, так і з колісних машин типу Centauro II.

VULCANO
Конструкція сімейства снарядів VULCANO

Головною особливістю снаряда називають його дальність у 30 км, що дозволяє враження цілей за межами прямої видимості. Звісно ж, що використання для класичного протитанкового бою теж можливе.

За словами розробників така цікава особливість народилася на основі еволюції сучасних оперативних сценаріїв, контактні маневри яких розширилися вглиб за лінію фронту. І хоча це не кажуть напряму, можна зробити висновок, що мова йде про врахування досвіду російсько-української війни.

Т-64БВ зр. 2022 року на службі в 36 ОБрМП
Т-64БВ зр. 2022 року на службі в 36 ОБрМП

Так, танки активно застосовуються для непрямої вогневої підтримки із закритої вогневої позиції. Зі збільшенням використання безпілотників на полі бою така практика лише поширилася.

При цьому радянські та пострадянські машини мають передбачений подібний штатний функціонал разом з відповідними таблицями для звичайних боєприпасів на дальності до 9 км. Однак танки західного виробництва не були оптимізовані для непрямої підтримки, хоча попри це ЗСУ їх так застосовують.

Т-72Б ЗСУ
Т-72Б ЗСУ на закритій вогневій позиції. Фото: АрміяInform

Таким чином новий італійський снаряд зможе не лише розширити можливості ураження цілей поза прямою видимістю, а також зробить це набагато точнішим. Було б цікаво випробувати їх на полі бою проти рашистів.

Читайте також: Як можна озброїти передані Латвією БТР Patria 6x6, щоб вони могли краще підтримувати штурмовиків Третього армійського корпусу