Данія замовила 129 колісних бронетранспортерів CAVS 6x6, які створені на базі Patria 6x6. При цьому країна також підписала фінальні угоди щодо участі в багатонаціональній програмі "Спільна бронетанкова система" (CAVS).
Як йдеться у повідомленні фінської компанії Patria, було укладено Угоду про дослідження і розробку, Рамкову угоду та Угоду про управління життєвим циклом (LCM). При цьому Данія стала вже п’ятою країною в програмі після Фінляндії, Латвії, Швеції та Німеччини.
Читайте також: У кого закінчилися гроші на створення "дронобійок", скільки гаубиць "Богдана-БГ" може бути в Силах оборони та інші новини тижня
Так, CAVS спрямована на постачання країнам-членам єдиного бронетранспортера з формулою 6x6. При цьому активно залучатимуться місцеві виробничі можливості учасників програми, що дозволить забезпечити стабільність постачання та обслуговування.
Від Defense Express додамо, що такі спільні проєкти дозволяють посилити співпрацю між країнами ЄС та НАТО, а також забезпечити уніфікацію між їхніми збройними силами. Щобільше, це дає масштабніше загальне замовлення, що забезпечить масовість, серійність та прийнятну вартість бронетранспортерів.
У Patria розповідають, що вже поставили сотні своїх 6x6 БТР, при цьому замовлено ще понад тисячу одиниць. Тобто, як бачимо, у Європі з’являється масовий популярний виріб, який активно просувається до нових ринків.
Щодо подальших планів можна згадати, що Німеччина планує загалом замовити чотири тисячі CAVS 6x6 у рамках майбутньої глобальної мілітаризації. Тобто навіть без нових учасників у Patria буде багато роботи.
Що цікаво, Україна теж отримує ці бронетранспортери в рамках військової допомоги. Причому нещодавно 42 одиниці було поставлено з Латвії, де їх виготовили на місцевих виробничих потужностях.
Якщо ж говорити про потенційну локалізацію українською промисловістю, то тут виникає питання щодо доцільності, рахуючи наявності в серійному виробництві вітчизняних БТР-4. З іншого боку, потреба у бронетехніці досить висока, тож для її закриття та спрощення обслуговування вже поставлених машин розгортання нових ліній могло б мати сенс.
Також тут можна додати, що теоретично на Patria 6x6 можна було б інтегрувати українські бойові модулі, як от БМ-7 "Парус" та "Спис". Це могло б суттєво допомогти, якщо при подальшій інтеграції до ЄС та НАТО наша країна захоче поглибити кооперацію та уніфікацію з союзниками.

Читайте також: Чому німецькі БМП Lynx досі не дісталися на фронт до ЗСУ та які це може мати наслідки для їхнього виробництва в Україні