xcounter
#

Чому німецькі БМП Lynx досі не дісталися на фронт до ЗСУ та які це може мати наслідки для їхнього виробництва в Україні

17482
БМП KF41 Lynx
БМП KF41 Lynx

Бойова машина піхоти KF41 Lynx від німецького оборонного концерну Rheinmetall досі випробовується в Україні, що може вдарити по планах з виробництва

Бойова машина піхоти KF41 Lynx від німецького оборонного концерну Rheinmetall досі проходить випробування в Україні. Причому мова йде про тести на тилових полігонах без застосування на фронті.

Про це пише German Aid to Ukraine з посиланням на слова генерального директора концерну Арміна Паппергера, який не захотів розповідати про терміни робіт. При цьому відмічається, що це буде вже шість чи сім місяців з моменту передачі однієї машини на випробування в Україну в січні 2025 року.

Читайте також: Кому із затримкою аж у чотири роки поставили перші машини на базі Eagle 6x6 і в чому може бути "розгадка"

У Rheinmetall хочуть якомога швидше перейти до заключення угоди на постачання, оскільки кожен тиждень затримки зменшує ймовірність запуску в Україні серійного виробництва Lynx у 2027 році. У випадку перенесення цієї дати це буде вже друге відкладення у проєкті, що не матиме гарного вигляду перед зацікавленими особами.

Також для укладення контракту потрібно домовитися з німецьким урядом щодо фінансування. Одначе скоріше за все там просто очікують на "зелене світло" з української сторони.

Бойові машини піхоти Lynx KF41
Бойові машини піхоти Lynx KF41, фото ілюстративне, джерело - HMZrinyi.hu

Паппергер оцінює потребу України в три тисячі бойових машин піхоти, але при цьому визнає відсутність коштів на її закриття. При цьому очікується, що контракт на Lynx скоріше за все обійдеться у мільярди євро.

Ситуація з випробуваннями виглядає дещо дивною, оскільки БМП від Rheinmetall вже була масштабно протестована в Угорщині, де вже навіть серійно виготовляється. Також схожий вибір зробила Італія, плануючи дуже масштабне замовлення.

Виробництво БМП Lynx в Угорщині
Виробництво БМП Lynx в Угорщині. Фото: Rheinmetall

Від Defense Express можемо зазначити, що Україна має власні вимоги, яким має відповідати машина для проходження державних тестів. При цьому деякі з них можуть бути формальними та специфічними, а інші досить резонними та необхідними в умовах сучасного поля бою.

Також у Lynx довелося б внести деякі зміни, як от відсутність ізраїльських протитанкових ракет Spike з політичних причин, тож додаткові випробування можуть мати сенс. Наразі залишається лише чекати подальших новин, оскільки жодна зі сторін поки що не коментує деталі ситуації.

Читайте також: Куди Німеччина поділа ще 3 Patriot, що залишилось лише 6 та чому це про економію за рахунок Польщі