xcounter
#

Як можна озброїти передані Латвією БТР Patria 6x6, щоб вони могли краще підтримувати штурмовиків Третього армійського корпусу

4589
Бронетранспортер Patria 6x6 при передачі військовим Третього штурмового корпусу. Фото: 3 ОШБр
Бронетранспортер Patria 6x6 при передачі військовим Третього штурмового корпусу. Фото: 3 ОШБр

Штурмовики Третього армійського корпусу отримали бронетранспортери Patria 6x6, які для покращення виконання завдань можна оснастити потужнішим озброєнням та протидроновим захистом

Передані Латвією перші з 42 бронетранспортерів Patria 6x6 надійшли до Третього армійського корпусу, де вони посилять один з найефективніших штурмових підрозділів. Тож варто було б розглянути, як їх можна було б покращити для виконання таких завдань.

Як пишуть в пресслужбі корпусу, нові броньовики використовуватимуть для захищеного транспортування особового складу, забезпечення мобільності підрозділу та вогневої підтримки в бою. Також вони надаватимуть підтримку під час наступальних й оборонних операцій на полі бою.

Читайте також: Кому Туреччина продасть свою новітню колісну САУ ARPAN-155, котра якраз пройшла випробування

Так, відповідно до цих задач необхідно мати достатній захист. Patria 6x6 оснащена балістичним захистом відповідно до рівня 2 за стандартом STANAG 4569, витримуючи кулі калібру 7,62×39 мм на дистанції 30 метрів з можливістю додаткового покращення до рівня 4, що вже захищає від 14,5 мм.

Подібні непогані характеристики часто зустрічаються у колісних БТР такого класу. Щодо захисту від дронів, то для цього машину доведеться оснастити решітками, сітками та засобами РЕБ.

Бронетранспортер Patria 6x6 при передачі військовим Третього штурмового корпусу
Бронетранспортер Patria 6x6 при передачі військовим Третього штурмового корпусу. Фото: Міністерство оборони України

Якщо перейти до озброєння, то можна побачити, що передані Patria 6x6 оснащені звичайним гніздом з кулеметом. Хоча це прийнятний економний варіант, варто розглянути потенційні покращення із застосуванням безпілотних башт.

Так, бронетранспортер вже представляли на виставках зі встановленими бойовими модулями під кулемети калібру 12,7 мм та гармати 25 мм та 30 мм, які доповнюються спареним кулеметом 7,62 мм. Також можливе використання протитанкових керованих ракет.

Бронетранспортер Patria 6x6 з бойовим модулем Cockerill CLWS
Бронетранспортер Patria 6x6 з бойовим модулем Cockerill CLWS. Фото: Patria

Подібне озброєння дозволяє надати набагато серйознішу підтримку, при цьому не потребуючи в членів екіпажу ризикувати у відкритому гнізді. Хоча українські бойові модулі не такі компактні як західні аналоги, скоріше за все вони теж можуть спокійно вміститися на бронетранспортері латвійського виробництва.

Така пропозиція підкреслюється мінометною системою Patria NEMO, яка створена на базі Patria 6x6 за допомогою встановлення безпілотної башти зі 120 мм мінометом. Хоча така конфігурація скоріше за все не надходитиме до України, згадати її щодо питання габаритів потенційних модулів було варто.

Мінометна система Patria NEMO
Мінометна система Patria NEMO. Фото: Patria

З іншого боку варто зазначити, що інтеграція додаткових турелей, в залежності від типу, вплине на доступний розмір транспортного відділення. Як мінімум з точки зору необхідності розміщення робочого місяця оператора. А це вплине на завдання медичної евакуації та звичайного транспортування.

В цілому, Patria 6x6 це гарний бронетранспортер, який навіть без покращень в озброєнні серйозно посилить штурмовиків Третього армійського корпусу. Щодо детальніших характеристик машини, то Defense Express раніше розбирав їх.

Читайте також: Нідерланди хочуть мати аж 200 тис військових й резервістів, поки чекають на Tomahawk і Leopard 2A8, але є одна проблема